انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: سوال در موردquery گرفتن
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
به طور مثال من ميخوام از جدول تو صيفي يك لايه از ستون مثلا nameحسن و حسين و رضا ها رو انتخاب كنم و بقيه رو حذف كنم.چيكار بايد بكنم و تو قسمتselect by attribute چي بنويسم؟ممنون
(۰۹-۲۲-۱۳۹۲، ۰۱:۴۵ ق.ظ)karimireza نوشته است: [ -> ]به طور مثال من ميخوام از جدول تو صيفي يك لايه از ستون مثلا nameحسن و حسين و رضا ها رو انتخاب كنم و بقيه رو حذف كنم.چيكار بايد بكنم و تو قسمتselect by attribute چي بنويسم؟ممنون
Name="hossein" Or name="hasan" Or name="Ali
(۰۹-۲۲-۱۳۹۲، ۰۲:۲۹ ق.ظ)hosseinzadeh.s نوشته است: [ -> ]
(۰۹-۲۲-۱۳۹۲، ۰۱:۴۵ ق.ظ)karimireza نوشته است: [ -> ]به طور مثال من ميخوام از جدول تو صيفي يك لايه از ستون مثلا nameحسن و حسين و رضا ها رو انتخاب كنم و بقيه رو حذف كنم.چيكار بايد بكنم و تو قسمتselect by attribute چي بنويسم؟ممنون

حالا چيكار كنم كه اين سه تا اسم بمونن و بقيه حذف بشن؟؟؟؟؟
خب اینو Apply کن بعد یک switch selection بزن و بعد از استارت کردن ادیتور دکمه delete رو بزن
(۰۹-۲۲-۱۳۹۲، ۰۲:۲۹ ق.ظ)hosseinzadeh.s نوشته است: [ -> ]
کاملا صحیح اما به این شکل نیز میتوانید استفاده کنید :
شما میتونید ابتدا با select all تمامی جدول را انتخاب کنید سپس در select by attribute گذینه method را روی remove from current selection قرار دهید سپس دستور زیر را apply کنید.
اگر کسی جزوه ای داره که به طور کامل و جامع در مورد پرسشگری توضیح بده ممنون می شوم به اشتراک بگذارد.