انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: نیاز به کمک در ارتباط با label gis
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام من نقشه ای دارم تشکیل شده از پینتهای مختلف .من می خواهم لیبل پینتها را فعال کنم وقتی فعال می کنم بعضی از واژه ها وارد مرز کناری می شود.
وقتی از تب لیبل وارد می شوم همه به یک صورت تغییر مکان می دهند من نیاز به راهی دارم که به صورت دستی بتوانم جای بعضی از واژه ها را تغییر بدهم !
چه راهی پیشنهاد می کنید که جواب دهد.
[attachment=1443]
باید منطق label گذاریتون رو از تو این مدل های متفاوت انتخاب کنید
بالاترین ارزش و 3 کمترین ارزش است
اگر صفر باشد label در آن زاویه از feature قرار نمی گیرد
چطور می توانم منطق 0 را برای یک نقطه و 3 را برای نقطه دیگری که مورد نظر من هست
به کار ببرم؟
شما باید اکثریت رو در نظر بگیرید و بعد یکی از این الگو هایی که با کارتون سازگاری بیشتری دارد رو انتخاب کنید همیشه 100% اون چیزی نیست که شما میخواین ولی تا 70-80% کارتون رو راه میندازه
(۱۰-۱۷-۱۳۹۲، ۰۸:۵۷ ب.ظ)ganjoor نوشته است: [ -> ]سلام من نقشه ای دارم تشکیل شده از پینتهای مختلف .من می خواهم لیبل پینتها را فعال کنم وقتی فعال می کنم بعضی از واژه ها وارد مرز کناری می شود.
وقتی از تب لیبل وارد می شوم همه به یک صورت تغییر مکان می دهند من نیاز به راهی دارم که به صورت دستی بتوانم جای بعضی از واژه ها را تغییر بدهم !
چه راهی پیشنهاد می کنید که جواب دهد.

دوست عزیز بهترین و یوزرترین راه، استفاده از اکستنشن Maplex است.
اگر امکانش هست توضیح بیشتری بدهید و یا اگر می توانید از نحوه کار عکس بگیرید و من هم یاد بگیرم تشکر می کنم .مرسی
اگه امکانش هس اکستنشنش رو بزارید و نحوه استفادشو بفرمائید ممنون میشم
اکستنشن همراه با نرم افزار نصب می شود فقط باید از طریق تب تولز فعالش کنید
فیلم آموزشی maplexرا تو انجمن قرار دادم البته انوتیشن هم می تونه به شما کمک کنه ولی به نظر من maplex تنها راه اینکار نیست ولی بهترین راهش هست
بله این هم لینک فیلم آقای داداشی
http://forum.arcgis.ir/showthread.php?ti...ight=label
صفحه‌ها: 1 2