انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: نقشه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
یک سری ازنقشه های 1.50000یک منطقه را ژیورفرنس وموزاییک کردم حالا می خوام این نقشه هارابه صورت یک پارچه وچسبیده به هم داشته باشم باید چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید
(۰۲-۲۹-۱۳۹۳، ۰۸:۰۲ ق.ظ)azadi نوشته است: [ -> ]با سلام
یک سری ازنقشه های 1.50000یک منطقه را ژیورفرنس وموزاییک کردم حالا می خوام این نقشه هارابه صورت یک پارچه وچسبیده به هم داشته باشم باید چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید
با سلام
همه لایه ها رو در arcmap لود، بعد از دستور merge استفاده کنید.
آقای نوری عزیز وقتی نقشه ها رو ژئورف کرده یعنی نقشه ها رستر هستن! و دستور merge مربوط به مدل وکتوری است. چون نقشه توپوگرافی هستش و این نفشه ها دارای حاشیه هستن اول باید اطراف و حواشی نقشه ها رو حذف کرد و بعد با دستور موزائیک اونها رو با هم یکی کرد.
(۰۲-۲۹-۱۳۹۳، ۰۸:۰۲ ق.ظ)azadi نوشته است: [ -> ]با سلام
سلام
اون طور که من متوجه شدم فایلهاتون رستری هستند و میخواید به هم بچسبن.
برای یک پارچه کردن فایل های رستری توی arc map از ایزار Mosaic To New Raster استفاده کنید. marge که دوستمون فرمودن برای شیپ فایل به کار میره
آقای نوری بنده جسارت نکردم ولی در ولی جمله بعدی رو بخونید نوشته موزائیک کرده والا شما که استادین هستین. وقتی موزائیک کرده یعنی فایل رستری هستش.
سلام
مهندس مرادی عزیز
یعنی چون نقشه ها رو ژئورفرنس کرده نقشه رستری هست مگه فایل وکتوری ژئورفرنس نمیشه؟؟؟؟؟ اتفاقا اگه نقشه توپوگرافی هستش باید وکتوری باشه چون فایل رستری دقت فایل وکتوری رو نداره همونطور که خودتونم میدونین اگه بخواهیم یک خط رو به رستری کنیم خط یا مستقیم هست یا بصورت دندانه دندانه یعنی نمیتونه بصورت منحنی باشه! ولی در وکتور خیلی راحت منحنی رسم میشه !چون نقشه توپوگرافی هم بصورت منحنی هست پس باید فایلمون بصورت وکتور باشه!

(۰۲-۳۰-۱۳۹۳، ۰۱:۳۲ ق.ظ)مهدی مرادی نوشته است: [ -> ]آقای نوری بنده جسارت نکردم ولی در ولی جمله بعدی رو بخونید نوشته موزائیک کرده والا شما که استادین هستین. وقتی موزائیک کرده یعنی فایل رستری هستش.

جناب مهندس مرادی شما دوست عزیز من هستین!بخدا منم قصد جسارت نداشتم!بله شما درست میفرمایین!
با سلام
نقشه های من همه رستری هستند موزاییک کرده وحاشیه های اضافی آن را بریده ام آیا با نرم افزار گلوبال مپر هم میشه شیت ها را به هم چسباند