انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: تغییر سیستم مختصات از طول و عرض به utm
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام و خسته نباشید

از اونجا که اگه من یک روز موضوع جدید ایجاد نکنم اون روز شب نمیشه !! باید بگم که من فایل shp که دارم سیستم مختصات طول و عرض دارد .ولی استادم میگه که باید متریک یا همون utm باشد .راهی هست که بتونم سیستم مختصات را از طول و عرض جغرافیایی به utmتغییر بدهم ؟
(۰۳-۰۷-۱۳۹۳، ۰۹:۳۹ ب.ظ)negar.anvary نوشته است: [ -> ]سلام و خسته نباشید

از اونجا که اگه من یک روز موضوع جدید ایجاد نکنم اون روز شب نمیشه !! باید بگم که من فایل shp که دارم سیستم مختصات طول و عرض دارد .ولی استادم میگه که باید متریک یا همون utm باشد .راهی هست که بتونم سیستم مختصات را از طول و عرض جغرافیایی به utmتغییر بدهم ؟

با سلام
1-ابتدا لایه تون رو با arcmap لود کنید
2- از arctoolboxقسمت data managment tools را انتخاب کنید
3-projection and transformation را انتخاب کنید
4-از قسمت feature،پروجکت را انتخاب کنید
حالا در پنجره باز شدلایه تون رو لود کنید سیستم مختصاتش بصورت اتوماتیک وارد میشه در قسمت output coordinate system به سیستم مختصاتی که میخواهید مثلا utm (البته همراه با زون)تغییر دهید
موفق باشید
سلام و خیلی ممنون از راهنماییتون
ولی به من error میده
(۰۳-۰۷-۱۳۹۳، ۱۱:۳۲ ب.ظ)negar.anvary نوشته است: [ -> ]سلام و خیلی ممنون از راهنماییتون
ولی به من error میده

از فایلتون export بگیرین بعد مراحل رو انجام دهید
با سلام
تا جایی که من متوجه شدم احتمالا قسمت Output رو برای ذخیره فایل خالی گذاشتید که تو حالت معمول خود نرم افزار میزاره حتما پاکش کردید.
ببینید از نظر Define مشکلی نداره. اگه لازم بود اول دیفاین کنید بعد تبدیلش کنید
فقط حواستون باشه که حتما هر زونی که هست UTM شمالی رو انتخاب کنید. به ترتیب زیر:
Output Coordinate System- Project Coordinate Systems- UTM- WGS 1984- Northern Hemisphere
و در نهایت زون مربوطه و OK!

فقط جناب نوری من متوجه نشدم که چرا باید اکسپورت بگیرن؟ فایلشون شیپ فایل خطی و همون کانتوره
(۰۳-۰۸-۱۳۹۳، ۰۲:۰۹ ق.ظ)fare نوشته است: [ -> ]با سلام
تا جایی که من متوجه شدم احتمالا قسمت Output رو برای ذخیره فایل خالی گذاشتید که تو حالت معمول خود نرم افزار میزاره حتما پاکش کردید.
فقط حواستون باشه که حتما هر زونی که هست UTM شمالی رو انتخاب کنید. به ترتیب زیر:
Output Coordinate System- Project Coordinate Systems- UTM- WGS 1984- Northern Hemisphere
و در نهایت زون مربوطه و OK!

فقط جناب نوری من متوجه نشدم که چرا باید اکسپورت بگیرن؟ فایلشون شیپ فایل خطی و همون کانتوره
سلام مهندس جان گفتم نکنه فرمت cad شو لود کردن چون در این حالت باید اکسپورت بگیرن وگرنه انجام نمیده
Salam, Error Shoma 000054 ast , Inja rahnamee dade , shayad be dardetoon bekhore:

http://webhelp.esri.com/arcgisdesktop/9....ings:51-75
سلام و خسته نباشید .
آقای مهندس لایه اصلی را define کردم و مشکل فعلا حل شد . خیلی ممنون از راهنمایی هاتون