انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: نامرتب نشان دادن فارسی فایل اتوکد در جی آی اس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلامدوستام من فایل اتوکد دارم توی جی آی اس بازش میکنم فارسی هارو نشون نمیده چیکار کنم ؟
کسی میتونه کمک کنه
ممنون میشم
با سلام
این مشکل من هم بود و به نوعی هنوزم هست. متاسفانه انگار هنوز راه حل کاملا اصولی برای این قضیه وجود نداره. فونت های جی ای اس از همون فونت های ویندوز پیروی میکنه در حالی که اتوکد فونت خاص خودشو داره مثل کاتب. نرم افزارهایی هم هست واسه تبدیل این فونت ها اما حداقل واسه من جواب ندادن. یه راه دیگه که میتونه امیدوار بخش باشه اینه که فایل اتوکد رو به صورت بلوک شده دخیره کنید که تو این حالت نوشته ها به صورت عکس درمیان و قابل ویرایش نیستن. هرچند که این روش هم چندان تضمینی نیست. از دوستان اگر کسی راه حل درستی بلده حتما عنوان کنید من هم خوشحال میشم بدونم.
(۰۳-۱۸-۱۳۹۳، ۱۱:۵۸ ب.ظ)sam nuri نوشته است: [ -> ]سلام این ویدیو رو ببینید امیدوارم کمکتون کنه
http://forum.arcgis.ir/attachment.php?aid=1460

ممنون
(۰۳-۱۹-۱۳۹۳، ۰۳:۰۸ ب.ظ)rainy2020 نوشته است: [ -> ]
(۰۳-۱۸-۱۳۹۳، ۱۱:۵۸ ب.ظ)sam nuri نوشته است: [ -> ]سلام این ویدیو رو ببینید امیدوارم کمکتون کنه
http://forum.arcgis.ir/attachment.php?aid=1460

ممنون

دوست عزیز اگه مشکلتون حل نشد فایلتون رو آپلود کنید تا انشاالله یه راهی براش پیدا کنیم!
سلام
مهندس نوری عزیز من نتونستم فایل رو دانلود کنم. سرعت لینک عجیب و غریبه!!!
(۰۳-۱۹-۱۳۹۳، ۰۴:۳۶ ب.ظ)fare نوشته است: [ -> ]سلام
مهندس نوری عزیز من نتونستم فایل رو دانلود کنم. سرعت لینک عجیب و غریبه!!!

با سلام خدمت دوست خوبم مهندس فردین
ببخشید من یه بار دیگه همین فایل رو آپلود کرده بودم چشم بازم آپلود میکنم
فقط یه توضیحی بدم شما باید با اتودسکمپ یا اتوکدمپ لایه ای که به عنوان لیبل در داخل cad تعریف کردین رو اکسپورت بگیرین بعد با arcgis باز کنین
ممنون
این فایل رو قبلا هم گرفته بودم
اما مشکل ما نوشته های فارسیه. این راه رو برای نوشته های فارسی امتحان کردید؟
با سلام
همونطور که دوستان خوبم اشاره کردن arcgis از یک سری فونت های اتوکد پشتیبانی نمیکنه برای رفع این مشکل باید فونت های که بصورت فرمت کاتب نوشته شدن رو به فونت های ویندوز تبدیل کرد تا arcgisبتونه این فونت هارو بخونه!
برنامه اتوکد فارسی ادیتور مبدل این فونت ها هستش.برنامه اتوکد رو اجرا کنید وفونت acade رو مانند دیکر فونت های کاتب لود کنید و در قسمت toolsبه ماکرو رفته و farsi editor را لود کنید.
آموزش ویدیویی نمایش فونت های autocad در arcgis
لطفا جهت تکمیل آموزش،این ویدیو را نیز دانلود فرمایید
موفق باشید