انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: یک سوال
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلامبر دوستان عزیزیک سوال داشتم برای اینکه نقشه gis یک شهر را آماده کنم چه نقشه های احتیاج است چون که من تازه شروع به یادگیری gis کرده ام ممنوع از دوستان
(۰۴-۲۴-۱۳۹۳، ۱۰:۲۹ ق.ظ)mahde نوشته است: [ -> ]سلامبر دوستان عزیزیک سوال داشتم برای اینکه نقشه gis یک شهر را آماده کنم چه نقشه های احتیاج است چون که من تازه شروع به یادگیری gis کرده ام ممنوع از دوستان

سلام
باید ببینین که چه نقشه ای میخواین تهیه کنین.مثلا یکی نقشه پراکندگی ایستگاههای اتوبوس رو میخواد تهیه کنه...یکی مثلا نقشه توزیع مکانهای بارشی یک استانو میخواد تهیه کنه...به نسبت کاری که میخواید انجام بدید داده و لایه های متفاوتی نیازه
سلام بر دوستان عزیز .نقشه dem استان لرستان را دانلود کردم می خواستم بدانم چگونه می توان پهنه بندی مرز شهرستانها را انجام دهم که اسم هر شهرستان نیز داخل نقشه گنجانده شود .
سلام بر دوستان عزیز .نقشه dem استان لرستان را دانلود کردم می خواستم بدانم چگونه می توان پهنه بندی مرز شهرستانها را انجام دهم که اسم هر شهرستان نیز داخل نقشه گنجانده شود .
برای این کار بعد از اینکه لایه استان را add کردید:
در قسمت Table of Contents روی لایه استان کلیک راست کرده و روی properties کلیک کنید.بعد به تب labels رفته و در قسمت label field روی SHAHR_NAME بگذارید و اگر میخواهید نام شهرستانها به لاتین نوشته شود گزینه ی SHAHR_ENGL را فعال کنید.