انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: فاصله از شهر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من یه نقطه شهری داریم میخوام فاصله 40 و 60 کیلومتری این نقطه را برای مکانیابی محاسبه کنم از چه روشی استفاده کنم .buffe که میزنم از نقطه ابتدایی شهر تا فاصله 40 کیلومتری را به صورت پلی گون نشون میده در صورتی که من باید مکانی را انتخاب کنم از از شهر 40 کیلومتر فاصله داشته باشد.
با تشکر
(۰۴-۲۷-۱۳۹۳، ۰۴:۱۲ ب.ظ)r_sanaz نوشته است: [ -> ]سلام
من یه نقطه شهری داریم میخوام فاصله 40 و 60 کیلومتری این نقطه را برای مکانیابی محاسبه کنم از چه روشی استفاده کنم .buffe که میزنم از نقطه ابتدایی شهر تا فاصله 40 کیلومتری را به صورت پلی گون نشون میده در صورتی که من باید مکانی را انتخاب کنم از از شهر 40 کیلومتر فاصله داشته باشد.
با تشکر

سلام
برای مشخص کردن شعاع عملکردی مراحل زیر رو انجام بدید:
arctoolbox----spatial analyst tools-----distance----euclidean distance
در قسمت ورودی ،لایه نقطه ای ودر قسمت geodatabase setting فاصله و جهت را وارد کنید
ببخشید من geodatabase setting نمیبینم . maximum distance هست
با این روش هم خروجی که میگیرم خروجی error میده
با سلام
یک کار دیگه هم میتونی بکنی دور اون پلی گون رو با خط بکش بعد اون پلی گونت که واسه بافره حذف کن .اخرش میمونه خطه که همون مکانی رو نشون میده که توو فاصله 40کیلومتریست.
(۰۴-۲۷-۱۳۹۳، ۰۴:۳۴ ب.ظ)r_sanaz نوشته است: [ -> ]ببخشید من geodatabase setting نمیبینم . maximum distance هست
با این روش هم خروجی که میگیرم خروجی error میده

من چند بار امتحان کردم، واسه من هم پیغام خطایی که میداد واسه سلسایزش بود،ولی در قسمت ماکسیمم دیستنس فاصله رو به متر وارد کنید.و در آخر هم میتونید روی لایه ایجاد شده طبقه بندی ها رو مرتب کنید.
موفق باشید
ممنون از لطفتانHeart