انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: سوال
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام بردوستان عزیز من نقشه dem لرستان را دانلود کرده ام از آنجایی که من تازه gis را به صورت به صورت مقدماتی آموزش دیده ام درست متوجه توضیحات شما نشدم الان جدول اطلاعاتی آن دارای تعداد زیادی فیلد عددی وجود دارد چگونه اطلاعات هر شهرستان را در جدول وارد کنم اگر امکانش وجود دارد کامل راهنمایم کنید زیرا من تازه gis را به صورت مقدماتی آموزش دیده ام ممنوع
سلام دوست عزیز. ابتدا جدول لایه نقاط شهری رو باز کنید و از طریق گزینه ها یک فیلد را با مشخصات یکی از ستون های اکسلتون درست کنید بعد در gis شروع ب نقطه گزاری کنید و هر نقطه ک میزنید مشخصه مربوط به همان شهر را از ستون اکسل در جدول مربوط ب لایه وارد کنید(آن مشخصه ای ک براش فیلد تعریف کردید) و بعد با جوین کردن میتونید اطلاعات رو ب صورت کامل وارد کنید.
(۰۴-۲۹-۱۳۹۳، ۱۱:۲۶ ق.ظ)mahde نوشته است: [ -> ]با سلام بردوستان عزیز من نقشه dem لرستان را دانلود کرده ام از آنجایی که من تازه gis را به صورت به صورت مقدماتی آموزش دیده ام درست متوجه توضیحات شما نشدم الان جدول اطلاعاتی آن دارای تعداد زیادی فیلد عددی وجود دارد چگونه اطلاعات هر شهرستان را در جدول وارد کنم اگر امکانش وجود دارد کامل راهنمایم کنید زیرا من تازه gis را به صورت مقدماتی آموزش دیده ام ممنوع

دوست عزیز پیشنهاد میکنم برین در مورد دم و فایلهای رستری مطالعه کنید. یک dem برا کارهای مربوط به ارتفاع استفاده میشه نه نشان دادن اطلاعات شهرستان ها. مثلا برا ایجاد نقشه توپوگرافی، نقشه شیب، نقشه سه بعدی و... از dem استفاده میشه. شما باید برا نشان دادن اطلاعات شهرستانها از فایل های وکتوری استفاده کنین. پیشنهاد میکنم یه مقدار تئوری GIS بخونین. موفق باشین