انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: کمک در مورد ساختن فیلد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام به دوستان نگاهی به عکسی که اپلود کردم بندازید.من میخواهم به تحلیل تصادفات جاده ای بپردازم.فایلی که در اختیار دارم نتیجه اش چنین چیزی که مشاهده می کنید هست.
[attachment=2322]

حالا سوالم؟
مثلا یک بخشی از جاده 10 تا تصادف صورت گرفته و 5 تا جرحی بوده 4 تا خسارتی و 1 فوتی، حالا من می خواهم این وضعیت را به تصویر بکشم مشکل اینجا هست که شیپ فایل من لاین هست و و یا به عبارتی دیگه این 10 تصادف در 1 کیلومتر جاده اتفاق افتاده است
حالا با توجه به اینکه من 1 لاین دارم و 3 تا نوع تصادف ، چطوری می تونم به تصویر بکشمو
من هرچی فکر کردم به نتیج های نرسید
سلام دوست گرامی
شما میتونید بر اون یک کیلومتر یک مرکزیت به صورت نقطه ای بسازید بعد به پایگاه دادش اطلاعات رو وارد کنید و سپس میتونید با استفاده از ابزار های سیمبولوژی یک نمودار دایره ای بکشید. که اثرات میزان تصادفات رو توی اون منطقه نشون بده.
با سلام
شما سه تا فایل نقطه ای برای سه نوع تصادف بسازید بعد برای هر کدوم یه سیمبول خاص انتخاب کنید یا سه رنگ مختلف با یه سیمبول. بعد همزمان میتونید هم شیب فایل خطی (جاده) و هم نوع تصادفات فعال باشن تا نقاط پر خطرتر جاده مشخص بشن
در جوای آقای ملکی !وقتی از این روش استفاده می شه همه چیز بر اساس درصد محاسبه می شه اونموقع اعداد ارزششون رو از دست می دند.در جواب fare عزیز باید بگم در یکی از این محور ها نزدیک به 600 تصادف ثبت شده و در یک محور دیگه 2 تصادف در یک ماه .این وضعیت باعث می شه نه بتونم از پوینت استفاده کنم نه طبقه بندی کنم
پس با این اوصاف برخی از مناطق در طول یک جاده احتمالا چندین تصادف رو به خودش اختصاص میدن؟
تو این حالت شما میتونید جاده رو به چند قسمت تقسیم کنید و بر اساس نوع و تعداد تصادفات به اونها امتیاز بدید