انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: ENVI ROI
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
با سلام
من یک محدوده را بصورت شیپ فایل درARCGIS اختیار دارم و میخوام اون رو به عنوان ROI در نرم افزار ENVI استفاده کنم و تصویر رو با استفاده از اون برش یا SUBSET کنم چطور بایست انجام بدم
اول نصویر رو باز میکنید بعد از نوار ابزار اصلی گزینه vector رو انتخاب کنید بعد open vettor flie در این قسمت نوع فرمت مورد نظر به shp تبدیل و فایل رو انتخاب کنید در ینجره بعدی import vector خروجی رو مموری قرار داده سپس تایید کنید لسیت available vector دوباره شیب فایل رو انتخاب کنید و load selected بزنید بعد روی display1 قرار دهید شیب فایل روی تصویرتون میاد سپس از گزینه file گزینه export active layer to rol گزینه convert all و ok سپس rol tool رو باز کنید subset rol رو بزنید
(۰۶-۰۴-۱۳۹۳، ۰۳:۴۷ ب.ظ)امید 98 نوشته است: [ -> ]اول نصویر رو باز میکنید بعد از نوار ابزار اصلی گزینه vector رو انتخاب کنید بعد open vettor flie در این قسمت نوع فرمت مورد نظر به shp تبدیل و فایل رو انتخاب کنید در ینجره بعدی import vector خروجی رو مموری قرار داده سپس تایید کنید لسیت available vector دوباره شیب فایل رو انتخاب کنید و load selected بزنید بعد روی display1 قرار دهید شیب فایل روی تصویرتون میاد سپس از گزینه file گزینه export active layer to rol گزینه convert all و ok سپس rol tool رو باز کنید subset rol رو بزنید

مرسی
سلام
میخواستم از دوستان خواهش کنم کسی راهنمای نصب برنامه envi 4.8 را داره ؟
برای نصب envi 4.8 بعد از اینکه مراحل نصب نرم افزار به پایان رسید ابتدا لایسنس رو که بعد از پایان مرحله نصب، به نرم افزار معرفی می کنیم و بعد از ان فایل اجرایی (idl) که درپوشه ای به اسم ITT هست در مسیر نصب نرم افزار past می کنیم

C: programfile 86\ENVI4.8\ITT\IDL\IDL80\bin\bin.x86
با سلام
یک فایل در زمینه ROI و نصب ENVI پیوست می باشد امیدوارم به کارتون بیاد.
سلام، من با ان وی 4.8 شاخصNDVI گرفتم، میخواستم ببرم تو جی ای اس نمیره، یعنیخطا میده، جی ای اس من ورژن 10.1 هست
اینا چطورباهم لینک میشن راهی هست من نقشه NDVI رو ببرم تو جی ای اس؟
(۰۹-۲۰-۱۳۹۳، ۰۵:۴۵ ب.ظ)ehsansoil نوشته است: [ -> ]سلام، من با ان وی 4.8 شاخصNDVI گرفتم، میخواستم ببرم تو جی ای اس نمیره، یعنیخطا میده، جی ای اس من ورژن 10.1 هست
اینا چطورباهم لینک میشن راهی هست من نقشه NDVI رو ببرم تو جی ای اس؟

سلام
خود arcgis فرمت خروجی envi رو میخونه..شما میتونید تصویریو که ساختید به راحتی تو arcgis درگ کنید.

موفق باشید
سلام کسی میدونه توENVI تبدیل فایل shp به ROI چطوری انجام میشه؟
سلام در بالای همین عناوین توضیح داده شده
فایل وکتورتون رو باز کنید
از گزینه فایل عنوان Export active layer to roi را انتخاب کنید و سپس ابزار roi تصویرتون رو باز کنید تا منطقه مورد نظر در روی تصویرتون بشینه
صفحه‌ها: 1 2