انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: در مورد GEOEye اطلاعات میخواهم؟!!کسی میتونه کمک کنه؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان ارجمند forum
در مورد GEOEye هر چی میدونید به من بگید ممنون میشم.
سایتی وبی ....
(۰۸-۱۰-۱۳۹۳، ۱۰:۴۱ ب.ظ)s_sh نوشته است: [ -> ]دوستان ارجمند forum
سایتی وبی ....

با سلام تصاویر GeoEye از نوع تصاویر استریو یا زوج عکس بوده دارای رزلوشن 50 سانتی و قابلیت تبدیل به نقشه سه بعدی را دارد
(۰۸-۱۱-۱۳۹۳، ۰۷:۲۳ ب.ظ)araz نوشته است: [ -> ]
سایتی وبی ....

با سلام تصاویر GeoEye از نوع تصاویر استریو یا زوج عکس بوده دارای رزلوشن 50 سانتی و قابلیت تبدیل به نقشه سه بعدی را دارد

با سلام
دوست عزیز جناب اراز، تا جایی که من اطلاع دارم در حال حاضر World View هست که باند پانکروماتیک اون قدرت تفکیک مکانی 50 سانت رو داره و بعد از اون کیوک بیرد هست که 61 سانت می باشد و اگر اشتباه نکنم Geo Eye یک متر است پس در اطلاع رسانی لازمه کمی دقت کنیم. به جای کلمه رزولیشن هم از قدرت تفکیک مکانی استفاده میشه.
البته امیدوارم دخالت من موجب آزرده خاطری شما نشده باشه و فقط جهت اصلاح مطلب بود
موفق باشید
ممنون از شما
جناب احمدی سلام
اگه اطلاعات بیشتری دارید ممنون میشم بفرمایین
شرکت GeoEye با ادغام شدن در شرکت DigitalGlobe همچنان با استفاده از سنجنده GeoEye-1 مشغول به تصویر برداری و پایش سطح زمین می باشد. سنجندهی GeoEye-1 دارای پيچيدهترين و پيشرفته ترين تكنولوژي در ماهوارههاي سنجش از دور است كه بالاترين قدرت تفكيك مكاني را در ماهواره های تجاری ارائه می دهد. این سنجنده با برداشت همزمان تصاویر با قدرت تفکیک مکانی 0/41 متر و چند طیفی 65/ 1 متر (که برای کاربران در قدرت تفکیک های مکانی 0/5 متر و 2 متر ارائه می شود) بی سابقه ترین قدرت تفکیک مکانی را به نمایش می گذارد. علاوه بر این با استفاده از این تصاویر و بدون استفاده از نقاط کنترل زميني می توان به دقت زميني 3 متر رسید. این سنجنده قابلیت برداشت روزانه 700000 کیلومتر مربع تصاویر پانکروماتیک و 350000 کیلومتر مربع تصاویر چند طیفی (Pan-sharpened)را داراست. با توجه به قدرت تفکیک مکانی و کیفیت بسیار بالای این سنجنده بیشترین کارائی را در مطالعات شهری، پایش تغییرات انسان ساخت، امنیتی نظامی، تهیه نقشه های با مقیاس بزرگ و پروژه های عمرانی دارد.

اگه نمونه تصویرم خواستین منطقه مورد مطالعه رو بگین براتون تهیه کنم
ممنون جناب مهندس.
میشه سایتی که بشه اطلاعات بیشتری بگیرم رو بهم معرفی کنید؟
بله اگه تصویر از استان خراسان داشته باشید که ممنون میشم بهم بدید.
(۰۸-۱۲-۱۳۹۳، ۰۱:۴۳ ب.ظ)s_sh نوشته است: [ -> ]ممنون از شما
جناب احمدی سلام

سلام
دوستان دیگری هستن که تخصص بیشتری در این زمینه دارند اما منابعی هست که میتونم به اونها رجوع کنم اگر لازم دیدید.
موفق باشید
(۰۸-۱۴-۱۳۹۳، ۱۱:۴۸ ق.ظ)fare نوشته است: [ -> ]
(۰۸-۱۲-۱۳۹۳، ۰۱:۴۳ ب.ظ)s_sh نوشته است: [ -> ]ممنون از شما
جناب احمدی سلام

سلام
دوستان دیگری هستن که تخصص بیشتری در این زمینه دارند اما منابعی هست که میتونم به اونها رجوع کنم اگر لازم دیدید.
موفق باشید

بله لطف می کنید اگه همین منابع رو به من معرفی کنیدتا مطالب بیشتری پیدا کنم.چون سایتا ناقص توضیح دادند.
(۰۸-۱۱-۱۳۹۳، ۰۷:۵۱ ب.ظ)fare نوشته است: [ -> ]
(۰۸-۱۱-۱۳۹۳، ۰۷:۲۳ ب.ظ)araz نوشته است: [ -> ]
سایتی وبی ....

با سلام
دوست عزیز جناب اراز، تا جایی که من اطلاع دارم در حال حاضر World View هست که باند پانکروماتیک اون قدرت تفکیک مکانی 50 سانت رو داره و بعد از اون کیوک بیرد هست که 61 سانت می باشد و اگر اشتباه نکنم Geo Eye یک متر است پس در اطلاع رسانی لازمه کمی دقت کنیم. به جای کلمه رزولیشن هم از قدرت تفکیک مکانی استفاده میشه.
البته امیدوارم دخالت من موجب آزرده خاطری شما نشده باشه و فقط جهت اصلاح مطلب بود
موفق باشید
با سلام دوست عزیز فکر کنم شما اطلاعی از geoeye ندارین من با این تصاویر کار کردم . در ضمن ترجمه لغات تخصصی گمراه کردن کاربران هست.