انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: مشکل بر عکس شدن عدد نقاط ارتفاعی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام
من وقتی نقشه کد نقاط ارتفاعی رو به جی ای اس میبرم تو جدول توصیفی در جی ای اس یا وقتی تو اتوکد روی یک نقطه پروپرتیز رو میزنم مثلا بجای ارتفاع 1347/08 نشون میده8/7431 یعنی برعکس میشه عدد...چیکار کنم تا مشکلم حل بشه و موقع تولید نقشه شیب مشکلی پیش نیاد؟
سلام دوست عزیز در انگلیسی رقم اعشار رو point میذارن مثل 875.4 پس اگه اعداد برعکس شده بخاطر / بوده. فیلد ارتفاعت رو تو اکسل ببر شاید بشه اونجا ویرایشش کرد و دوباره به جدول ارتفاعیت اضافه کنی.
(۰۸-۱۱-۱۳۹۳، ۰۸:۵۰ ب.ظ)satarkarimi نوشته است: [ -> ]سلام دوست عزیز در انگلیسی رقم اعشار رو point میذارن مثل 875.4 پس اگه اعداد برعکس شده بخاطر / بوده. فیلد ارتفاعت رو تو اکسل ببر شاید بشه اونجا ویرایشش کرد و دوباره به جدول ارتفاعیت اضافه کنی.

اصلا تو نوشته / وجود نداره همشون . هستند ولی بر عکس نوشته شدن وقتی خروجی اکسل میگیرم بازم بر عکس هستن

[attachment=2532] اینم نقشه کد که وقتی رو نقطه ارتفاعی پروپرتیز میگیری اعداد بر عکس میشه هم تو اتوکد هو تو جی ای اس
من فایل پیوست رو دیدم. همان طور که در تصویر می بینید این اعداد روی نقاط نوشته شده و فاقد اطلاعات مکانی میباشد.فایل point شما هیچ جدول اطلاعاتی ندارد. شما باید دوباره تک به تک نقاط رو وارد و در جدول توصیفی، فیلد ارتفاعی آن را پر کنید.
(۰۸-۱۱-۱۳۹۳، ۰۷:۳۴ ب.ظ)karimireza نوشته است: [ -> ]سلام
من وقتی نقشه کد نقاط ارتفاعی رو به جی ای اس میبرم تو جدول توصیفی در جی ای اس یا وقتی تو اتوکد روی یک نقطه پروپرتیز رو میزنم مثلا بجای ارتفاع 1347/08 نشون میده8/7431 یعنی برعکس میشه عدد...چیکار کنم تا مشکلم حل بشه و موقع تولید نقشه شیب مشکلی پیش نیاد؟
سلام.
اتوکد یه سری از فونت های مخصوص به خود رو داره با فرمت shx که شما اونو ندارین این نقاط ارتفاعی با این فونت ها نوشته شده که اگه تو فایل فونت اتوکد موجود نباشه این مشکل پیش میاد.

من فایلتون رو آماده کردم دانلود کنید الان دیگه فونت ها بر عکس نیستن و بدون هیچ مشکلی میتونید استفاده کنید.
(۰۸-۱۲-۱۳۹۳، ۰۴:۲۰ ق.ظ)sam nuri نوشته است: [ -> ]
سلام.
اتوکد یه سری از فونت های مخصوص به خود رو داره با فرمت shx که شما اونو ندارین این نقاط ارتفاعی با این فونت ها نوشته شده که اگه تو فایل فونت اتوکد موجود نباشه این مشکل پیش میاد.

من فایلتون رو آماده کردم دانلود کنید الان دیگه فونت ها بر عکس نیستن و بدون هیچ مشکلی میتونید استفاده کنید.

خیلی ممنون آقای نوری واقعا لطف کردید...خیلی مفید بود
(۰۸-۱۲-۱۳۹۳، ۱۰:۴۳ ق.ظ)karimireza نوشته است: [ -> ]
(۰۸-۱۲-۱۳۹۳، ۰۴:۲۰ ق.ظ)sam nuri نوشته است: [ -> ]
سلام.

خیلی ممنون آقای نوری واقعا لطف کردید...خیلی مفید بود

خواهش میکنم موفق باشید.فقط اون نقاط بصورت annotation هستند اگه میخواهید به dem تبدیل کنید این فایل رو دانلود کنید
یعنی بعد اینکه فونت مخصوص اتوکد رو میذارید اون بر عکس شدن حل میشه تو اتوکد؟؟یا بازم تنظیمات دیگه میخواد؟ میشه فونت رو بذارید یا خود اتوکد داره؟
(۰۸-۱۲-۱۳۹۳، ۱۱:۰۵ ق.ظ)karimireza نوشته است: [ -> ]یعنی بعد اینکه فونت مخصوص اتوکد رو میذارید اون بر عکس شدن حل میشه تو اتوکد؟؟یا بازم تنظیمات دیگه میخواد؟ میشه فونت رو بذارید یا خود اتوکد داره؟
وقتی فونت رو داخل پوشه اتوکد paste میکنیم مشکل نمایش دادن اون در اتوکد حل میشه اما در gis به همون صورت برعکس هستش پس باید تبدیل به فونت ویندوز بشه تا مشکل برعکس شدنش حل بشه.
فونت رو شما دارید اینجا بذارید؟از کجا میتونم پیدا کنم؟
صفحه‌ها: 1 2