انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: یک سوال فوری- محاسبه فاصله از نقطه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام خدمت همه دوستان
برای محاسبه فاصله اقلیدسی از یک نقطه(مثلا مرکز یک شهر) از دستور
sapatial analyst tools-Distance-Euclidean distance در Arcgis9.3استفاده می کنم و فاصله هر پیکسل را از پیکسل مورد نظر(نقطه=مرکز شهر) حساب می کند اما تا هر جایی که خود نرم افزار می خواد حساب می کنه مثلا تا فاصله 2کیلومتری نقطه و اینجا مشکل کار است که آن چیزی که مد نظرم است اینه که فاصله را تا جایی حساب کنه که کل شهر را پوشش بدهد. درضمن من نقطه را از google earth استخراج می کنم و همچنین یک لایه مرز شهر را دیجیتایز شدهد دارم که اگر بتونم فاصله را از نقطه مد نظر برای تمام این لایه حساب کنه، مسیله ام حل میشه.
ممنون میشم که هرکسی میدونه کمکم کنه.تشکر
(۰۹-۳۰-۱۳۹۳، ۱۱:۳۵ ب.ظ)92304007 نوشته است: [ -> ]سلام خدمت همه دوستان
برای محاسبه فاصله اقلیدسی از یک نقطه(مثلا مرکز یک شهر) از دستور
sapatial analyst tools-Distance-Euclidean distance در Arcgis9.3استفاده می کنم و فاصله هر پیکسل را از پیکسل مورد نظر(نقطه=مرکز شهر) حساب می کند اما تا هر جایی که خود نرم افزار می خواد حساب می کنه مثلا تا فاصله 2کیلومتری نقطه و اینجا مشکل کار است که آن چیزی که مد نظرم است اینه که فاصله را تا جایی حساب کنه که کل شهر را پوشش بدهد. درضمن من نقطه را از google earth استخراج می کنم و همچنین یک لایه مرز شهر را دیجیتایز شدهد دارم که اگر بتونم فاصله را از نقطه مد نظر برای تمام این لایه حساب کنه، مسیله ام حل میشه.
ممنون میشم که هرکسی میدونه کمکم کنه.تشکر

شما اگه فایلتون وکتوری و دیجیت شده هستش از ابزار Near یا Point distance استفاده کنید
ممنون اقا مهدی، تستش می کنم، ایشالا که واسه کار من جواب بده.مرسی
شما از قسمت Aalysis tools,,proximity,,,muliple ring buffer
استفاده کن، چون لایه نقطه ای داری، مرزشهر رو هم تو جی ای اس اد کن و بر اساس فاصله هایی که میدی، ببینتا کجای مرزت میوفته
اگر هم از مسیر اقلیدیسی رفتی از قسمت پایین کادری که لایتو اضافه کردی Environment,,prosesing Excent
لایه مرزتو معرفی کن
مرسی، چون انتهای کارم باید رستر باشه نمیتونم از رینگ بافر استفاده کنم.
در مورد فاصله اقلیدسی هم منظورتون رو متوجه نمیشم. توی قسمت پنجره فاصله اقلیدسی یک حداکثر فاصله هست که هرچند که اونو تغییر میدم تغییری پیدا نمیشه. لایه مرز رو کجا باید اضافه کنم؟
باز هم مرسی