انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: سوال join
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام من shp کاربری نقشه کد یک شهر را آماده کردم می خواستم یک فیلد کاربری جدید که در اکسل آماده کردم به جدول اطلاعاتی این نقشه اضافه کنم ولی هر چقدر اطلاعات را join می کنم اطلاعات به صورت NULL می شود از دوستان می خواهم راهنمایم کنند.نقشه و فایل اکسل در زیر موجود می باشد.
(۱۰-۱۳-۱۳۹۳، ۰۳:۵۴ ب.ظ)neda/ نوشته است: [ -> ]سلام من shp کاربری نقشه کد یک شهر را آماده کردم می خواستم یک فیلد کاربری جدید که در اکسل آماده کردم به جدول اطلاعاتی این نقشه اضافه کنم ولی هر چقدر اطلاعات را join می کنم اطلاعات به صورت NULL می شود از دوستان می خواهم راهنمایم کنند.نقشه و فایل اکسل در زیر موجود می باشد.

دوست عزیز وقتی میخواهید از join استفاده کنید . در واقع باید یک رابطه ی یک به یک یا چند به یک رو ایجاد کنید. یک فیلد مشترک باید در دو جدول خصوصیات لایه و جدولی که قراره join بشه باید وجود داشته باشه . شما تو فایل اکسل تنها یک فیلد دارید که در جدول خصوصیات لایه وجود نداره .فکر کنم این تصاویر واضح منظور رو برسونه و متوجه اشتباهتون شده باشید.

[تصویر:  join.GIF]

[تصویر:  join1.GIF]
(۱۰-۱۳-۱۳۹۳، ۰۶:۳۴ ب.ظ)Parvane نوشته است: [ -> ]
(۱۰-۱۳-۱۳۹۳، ۰۳:۵۴ ب.ظ)neda/ نوشته است: [ -> ]سلام من shp کاربری نقشه کد یک شهر را آماده کردم می خواستم یک فیلد کاربری جدید که در اکسل آماده کردم به جدول اطلاعاتی این نقشه اضافه کنم ولی هر چقدر اطلاعات را join می کنم اطلاعات به صورت NULL می شود از دوستان می خواهم راهنمایم کنند.نقشه و فایل اکسل در زیر موجود می باشد.

دوست عزیز وقتی میخواهید از join استفاده کنید . در واقع باید یک رابطه ی یک به یک یا چند به یک رو ایجاد کنید. یک فیلد مشترک باید در دو جدول خصوصیات لایه و جدولی که قراره join بشه باید وجود داشته باشه . شما تو فایل اکسل تنها یک فیلد دارید که در جدول خصوصیات لایه وجود نداره .فکر کنم این تصاویر واضح منظور رو برسونه و متوجه اشتباهتون شده باشید.

[تصویر:  join.GIF]

[تصویر:  join1.GIF]
سلام ممنوع من روشی که فرمودید انجام دادم و مشکل NULL بر طرف شد امامشکلی که وجود دارد وقتی کهjoin می کنم فیلد کاربری تمام جداول آن کاربری چرم سازی را نشان می دهد و بقیه کاربریها را نشانمی دهد.نقشه و فایل اکسل در زیر موجود می باشد.