انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: انتخاب روش برای پایان نامه خشکسالی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
روش کریجینگ بهتره یا idw در نرم افزار gis برای تشخیص متوسط افت اب زیرزمینی؟
با کدام روشی میشود پهنه بندی خشکسالی را با استفاده از شاخص spi برای تعیین سطح افت آب زیر زمینی انجام داد؟ مراحل وارد کردن دادهای پیزومتری چه طور هست؟
برای 30 سال دوره اماری هست.
چه طور باید نقشه های خروجی پهنه بندی اب زیر زمینی بکشم؟
با سلام
در خصوص سوال اولتون باید عرض کنم که شما می باستی ضریب تعیین RMSE و MBE هر یک روش های نامبرده را تعیین و سپس اقدام به انتخاب بهینه ترنی روش نمائید
شاخص های خشکسالی زیاد بوده از جمله شاخص های دیگر می توان به روش های دهک ، DR، RI ، PDSI، BMDI، SWSI،DM،CMI,pni,czi,mczi,zsi,edi و....اشاره کرد.و اینکه منظور از خشکسالی چه نوعی از خشکسالی می باشد:1-هواشناسی2-کشاورزی3-هیدرولوژیکی که هر یک فرمول مخصوص به خود دارند که صورت لیست وار عرض نموده ام.دادهای پیزومتری معمولا به صورت فایل اکسل در آب منطقه ای موجود می باشد.و منظور از پهنه بندی اب زیر زمینی را متوجه نشدم که دقیقا منظور شما چیست؟
سلام مهندس تو لیست پایان نامه های من دو تا پایان نامه در مورد خشکسالی وجود دارن موقع باز کردن فایل کلمه خشک را سرچ کنید
(۱۰-۲۵-۱۳۹۳، ۱۱:۳۹ ق.ظ)a.esmailzadeh2000@gmail.com نوشته است: [ -> ]سلام مهندس تو لیست پایان نامه های من دو تا پایان نامه در مورد خشکسالی وجود دارن موقع باز کردن فایل کلمه خشک را سرچ کنید

سلام من نتوانستم مقاله ها را دانلود کنم .ادرس را باز نمیکند.
با تشکر از توجه شما

(۱۰-۲۳-۱۳۹۳، ۱۱:۵۵ ب.ظ)عباسعلی داداشی نوشته است: [ -> ]با سلام
در خصوص سوال اولتون باید عرض کنم که شما می باستی ضریب تعیین RMSE و MBE هر یک روش های نامبرده را تعیین و سپس اقدام به انتخاب بهینه ترنی روش نمائید
شاخص های خشکسالی زیاد بوده از جمله شاخص های دیگر می توان به روش های دهک ، DR، RI ، PDSI، BMDI، SWSI،DM،CMI,pni,czi,mczi,zsi,edi و....اشاره کرد.و اینکه منظور از خشکسالی چه نوعی از خشکسالی می باشد:1-هواشناسی2-کشاورزی3-هیدرولوژیکی که هر یک فرمول مخصوص به خود دارند که صورت لیست وار عرض نموده ام.دادهای پیزومتری معمولا به صورت فایل اکسل در آب منطقه ای موجود می باشد.و منظور از پهنه بندی اب زیر زمینی را متوجه نشدم که دقیقا منظور شما چیست؟
با سلام
صریب تعین که شما فرمودید در gis 10 قابل تعیین میباشد من با 9 کار میکنم و تمام نقشه هارا هم در 9 کشیدم و نمیتوانم وزژن را عوض کنم .شاخص هم فقط با spi کار میکنم و خشکسالی هم هواشناسی هست.یعنی اب زیرزمینی دادههای پیزومتری بشود به عنوان ورودی z من.و بگم که در ان سالی که خشکی شدید بوده پس میزان سطح اب هم با نقشه به این شکل بوده/سوالم اینکه باید روی نقشه spi قبلی ام ادامه بدهم؟
سپاس از دوستان...