انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: استخراج کاربری اراضی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
وقتی با استفاده از داده های لندست و توسط نرم افزار envi کاربری های اراضی رو مشخص میکنیم اگه بخوای برای دو دوره کاربری اراضی رو تعیین کنی وقتی نقاط تعلیمی رو بهش میدی چون بر اساس بازتاب کار میکنه برای کاربری هایی مثل صخره که در طول یک دوره 20 ساله قاعدتا ثابت هستند دو عدد متفاوت به ما میده، هرچقدر هم نقاط تعلیمی رو دقیق تعیین کنی باز هم این اختلاف وجود داره
برای جلوگیری از این کار باید چیکا کرد؟
(۱۰-۲۵-۱۳۹۳، ۰۶:۴۸ ب.ظ)dasturani نوشته است: [ -> ]سلام دوستان
وقتی با استفاده از داده های لندست و توسط نرم افزار envi کاربری های اراضی رو مشخص میکنیم اگه بخوای برای دو دوره کاربری اراضی رو تعیین کنی وقتی نقاط تعلیمی رو بهش میدی چون بر اساس بازتاب کار میکنه برای کاربری هایی مثل صخره که در طول یک دوره 20 ساله قاعدتا ثابت هستند دو عدد متفاوت به ما میده، هرچقدر هم نقاط تعلیمی رو دقیق تعیین کنی باز هم این اختلاف وجود داره
برای جلوگیری از این کار باید چیکا کرد؟

دوست عزیز برای طبقه بندی تصاویری که مربوط به سالهای قبل هستش ، این طبیعیه که نقاط جی پی اس ان رو ندشته باشید. برای حل این مشکل بهترین راه در کنار اطلاعات موضوعی دیگه داشتن قدرت تفسیر بصری هستش که با تفسیر چشمی جاهایی که خودتون خوب میشناسید و مطمئن هستید که مثلا بایر هست رو بعنوان کلاس اموزشی بایر به نرم افزار معرفی کنید و الا میتونید با اجرای طبقه بندی بدون نظارت دید کلی از منطقه داشته باشید تابتونید نقاط آموزشی رو به خوبی طبقه بندی کنید.
تشکر مهندس
منطقه رو خوب میشناسم جایی هست که زندگی میکنم
مشکلم اینه نقاط رو که بهش میدم مثلا صخره رو توی یک دوره دو درصد متفاوت بهم میده راهی هست که بشه این مشکل رو تصحیح کرد؟
(۱۰-۲۶-۱۳۹۳، ۰۳:۵۵ ب.ظ)dasturani نوشته است: [ -> ]تشکر مهندس
منطقه رو خوب میشناسم جایی هست که زندگی میکنم
مشکلم اینه نقاط رو که بهش میدم مثلا صخره رو توی یک دوره دو درصد متفاوت بهم میده راهی هست که بشه این مشکل رو تصحیح کرد؟

من دقیقا متوجه نشدم شما چیکار میخواهید بکنید؟
سلام
من میخوام کاربری های اراضیمو با استفاده از envi برای دو دوره زمانی با فاصله بیست سال در بیارم
مشکلی که دارم اینه که صخره هایی که توی حوضه ام هستن برای این دو دوره، دو عدد مختلف بهم میده در صورتی که صخره ها ثابت هستن.
حالا چیکار میشه کرد که درصد مساحت این صخره ها ثابت باشه؟