انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: سوال؟!
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
باسلام.کسی از دوستان میدونه چجوری عکسایی رو که از گوگل ارث بدست آوردمو در محیط جی آی اس به نقشم اضافه کنم.آخه لایه های کاربری اراضی رو دارم ولی قدیمیه میخام بروزش کنم.ممنون
برای اینکار باید عکس مورد نظر را با داشتن چهار نقطه ژئورفرنس کنید. که باید از ابزار Georefrencing استفاده کنید.
اما...
اما، در این مورد باید اول عرض کنم که عکسی که از گوگل ارث دریافت کردید می تونه تا حدودی قابل استفاده باشه ... اما به علت کروی بودن زمین ممکنه جا نمایی درستی از عکس نتونید ایجاد کنید.
برای دریافت نتیجه دقیق تر بهتره که از نرم افزار universal maps downloader استفاده کنید ... این نرم افزار از منابع مختلفی قادر به دریافت تصاویر هوایی با کیفیت بالاست.
به طوری که در ابتدا مختصات بالا پایین و چپ و راست از منطقه مورد نظر را به کمک گوگل ارث پیدا میکنید و با یک تبدیل ساده که در خود نرم افزار گنجانده شده به صورت Decimal Degree وارد نرم افزار می کنید...
بهتر است که از تصاویر بینگ مپ که با جزئیات بهتری برخوردار است استفاده کنید ...
و زوم مورد نظر خود را نیز انتخاب میکنید که بهتر است روی 17 تنظیم کنید.
در نهایت تصاویر موزاییکی کوچکی از طرف نرم افزار دانلود می شود که در آخر بایستی از منوی Combine تصاویر دانلود شده را به صورت یک فایل واحد در آورید.
در این صورت با ادد کردن عکس مورد نظر به جی آی اس و با ابزار ژئورفرنس مختصات چهار گوشه ای که در ابتدا برای دانلود تصاویر به Umd داده بودید را به جی آی اس معرفی می کنید.
معذرت می خوام که توضیحاتم کلی بود ... فرصت توضیح بیشتر و آموزش دقیق و مصور را ندارم ...
اگر مشکلی دارین مختصات منطقه تون رو بدین تا تصویر مربوطه را براتون ژئورفرنس کنم و براتون ارسال کنم.
با سلام ممنونم از جوابه کاملتون.ولی چیزی که هست من با استفاده از نرم افزارstich map تصاویرمو استخراج کردم که این نرم افزار تصاویر ژئورفرنس شده به ما میده.این تصاویررو وارد آرک مپ کردم
فقط این قد میدونم که باید شیپ فایل بسازم و این تصاویر رو رقومی کنم و کاربریها رو باید رسم کنم.
الان که رسم کردم نمیدونم چجوری وارد اون نقشه اصلیم کنم که قدیمیه و اون نقشه قدیمی رو به روز کنم