انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: انتقال داده پلی گون از اکسل به gis
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت دوستان من یک سری فایل اکسل مربوط به مشخصات محدوده مواد معدنی دارم که مختصات گوشه این محدوده ها موجود است
چطور میشه این ها را در قالب فرمت gis انتقال داد
البته تعداد فایل اکسل زیاد است
با تشکر
(۱۱-۱۱-۱۳۹۳، ۰۷:۰۰ ب.ظ)azad110 نوشته است: [ -> ]با سلام خدمت دوستان من یک سری فایل اکسل مربوط به مشخصات محدوده مواد معدنی دارم که مختصات گوشه این محدوده ها موجود است
چطور میشه این ها را در قالب فرمت gis انتقال داد
البته تعداد فایل اکسل زیاد است
با تشکر

باسلام اول فایل اکسل رو وارد کنید و روی فایل اکسل در محیط gis کلیک راست کرده و DisplayXY را انتخاب کرده در مقابل Xfield و Yfiled مختصات xو y را انتخاب کنید و از Edit مختصات جغرافیایی را تعریف کنید داده های شما به صورت نقطه وارد می شوند. و در آخر یک اکسپورت از نقاط بگیرید.
فایلی که شما اپلود کرده اید چند ایراد دارد
1 فیلد مربوط به طول وعرض جغرافیایی بهتر است درجه(عشاری) باشد نه به صورت درجه دقیقه ثانیه
2در این فیلد ها نباید کاراکتر قرار دهید فقط باید عدد باشد
3.بهتر است با حروف فارسی دخیره نکنید وفرمت دخیرهMicrosoft Excel 97-2003 Worksheet (.xls) باشد
بعدا با Display XY data تبدیل به شیپ فایل کرده
برای پلی گون کردن لایه تنها راه فقط بافر(Buffer) است
با سلام و تشکر فراوان از لطف دوستان
تمام فایل های من به این شکل و به صورت درجه دقیقه و ثانیه است
آیا راهی برای این کار است
با سلام
البته با همين درجه و دقيقه هم فکر ميکنم که امکان پذير باشه اما من به شخصه اينکار رو تابحال انجام ندادم. اگر هم ميخوايد تبديل کنيد يا از نرم افزارهاي تبديل استفاده کنيد و يا دقيقه و ثانيه را به اعشار تبديل کنيد.
(۱۱-۱۲-۱۳۹۳، ۰۹:۴۷ ب.ظ)fare نوشته است: [ -> ]با سلام
البته با همين درجه و دقيقه هم فکر ميکنم که امکان پذير باشه اما من به شخصه اينکار رو تابحال انجام ندادم. اگر هم ميخوايد تبديل کنيد يا از نرم افزارهاي تبديل استفاده کنيد و يا دقيقه و ثانيه را به اعشار تبديل کنيد.

تو ورژن 9 نیست اما 10 مثل این که داره