انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: مشکل در ایجاد ستون نقاط ارتفاعی از نوع ستون عددی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من یه نقشه اتوکد نقاط ارتفاعی دارم.به شیپ فایل تبدیلش کردم...حالا میخوام واسه Dem زدن یک ستون با نوع عددی ایجاد کنم...یک ستون جدید ایجاد میکنم حالا وقتی میخوام یا field calculator ستون جدید رو برابر ستون Refname (نقاط ارتفاعی تو این ستون به صورت text) کنم این پیام رو میده که تو پیوست گذاشتم و ستون جدید همه عدداش صفر میشه...میشه بگید دلیل این خطا چیه و برای ایجاد ستون ارتفاع از نوع عددی چیکار کنم تا این پیام رو نده؟ ممنون
(۱۱-۳۰-۱۳۹۳، ۱۰:۵۱ ب.ظ)karimireza نوشته است: [ -> ]سلام
من یه نقشه اتوکد نقاط ارتفاعی دارم.به شیپ فایل تبدیلش کردم...حالا میخوام واسه Dem زدن یک ستون با نوع عددی ایجاد کنم...یک ستون جدید ایجاد میکنم حالا وقتی میخوام یا field calculator ستون جدید رو برابر ستون Refname (نقاط ارتفاعی تو این ستون به صورت text) کنم این پیام رو میده که تو پیوست گذاشتم و ستون جدید همه عدداش صفر میشه...میشه بگید دلیل این خطا چیه و برای ایجاد ستون ارتفاع از نوع عددی چیکار کنم تا این پیام رو نده؟ ممنون

مشکلی نداره. ایراد نیست بلکه یه اخطار هستش.
ببینید وقتی فیلدی از نوع txt باشه اگه ردیف های اون خالی باشه تو arcgis همون جای خالی باقی میمونه اما اگه بخواهیم این فیلد رو به Double تبدیل کنیم یه پیغامی به مامیده که میگه بعضی از FID ها اطلاعات ندارن و بجای آن صفر قرار خواهد گرفت. شما فیلد رو درست کنید و ی نگاهی به فیلدی که درست کردید بندازید خواهید دید که ردیف هایی که خالی بودند درفیلد جدید صفر جایگزین شده. حال برای ارتفاع درست کردن باید این ردیفهای صفر رو حذف کنید .
فیلد از نوع short integre انتخاب کنید
با تشکر از همه دوستان مشکلم حل شد