انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: راهنمایی در مورد ایجاد land form و 3d analysis
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان عزیزم
من دو شمکل دارم که تو یه تاپیک به عرضتون میرسونم برای صرفه جویی...Smile
اول اینکه:
من یه محدوده رو در اختیار دارم با خطوط ارتفاعی و خطوط تراز چطور میتونم شکل زمین و به صورت سه بعدی تو جی ای اس با استفاده از این نقاط به دست بیارم( اصتلاحا land form زمین)
دومم اینکه:
من جی ای اس 9.3 رو نصب میکنم وقتی میرم به قسمت 3d analysis این قسمت برام غیر فعال میشه..
خواهش میکنم کمکم کنین...HuhHuhHuh
سلام
اگه اشتباه نکنم شکل زمینو باید داخل نرم افزار ARC SCENE انجام بدید با استفاده از تصویر ماهواره ای و DEM.
در مورد 3d analysis هم باید برید داخل تب اکستنشن و تیک 3d analysis رو فعال کنید Wink
(۱۲-۱۷-۱۳۹۳، ۰۱:۰۳ ب.ظ)مهسا نوشته است: [ -> ]سلام
اگه اشتباه نکنم شکل زمینو باید داخل نرم افزار ARC SCENE انجام بدید با استفاده از تصویر ماهواره ای و DEM.
در مورد 3d analysis هم باید برید داخل تب اکستنشن و تیک 3d analysis رو فعال کنید Wink

سلام خیلی ممنون از راهنمایی تون
ولی اصلا گزینه 3d analysis غیر فعاله تو تب اکستنشن هم غیر فعاله
با سلام
از Tab customize
گزینه Extensions رو بزنید و تیک 3D analysis رو بزنید که تیک خورده باشه
اما در مورد شکل زمین
با استفاده از خطوط تراز می تونید فایل Tin رو بدست بیارید و سپس از Tin فایل Dem رو استخراج کنید
و یا با استفاده از دستور Topo to raster مستقیم از خطوط تراز به مدل سه بعدی زمین برسید
اگه مشکلی بود در خدمتم
[quote='وحید احمدی' pid='9304' dateline='1425834433']
با سلام
از Tab customize
گزینه Extensions رو بزنید و تیک 3D analysis رو بزنید که تیک خورده باشه
اما در مورد شکل زمین
با استفاده از خطوط تراز می تونید فایل Tin رو بدست بیارید و سپس از Tin فایل Dem رو استخراج کنید
و یا با استفاده از دستور Topo to raster مستقیم از خطوط تراز به مدل سه بعدی زمین برسید
اگه مشکلی بود در خدمتم
[/quote
سلام دوست عزیز واقعا ممنونم خیلی خیلی لطف کردی مشکلم حل شد
خیر از جونیت ببینی
موفق باشی آقا
خوش حال شدم
موفق باشید