انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: کمک عاجزانه در مورد پایان نامه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
من موضوع پایان نامه ام در مورد ظرفیت سنجی تراکم ساختمانی در شهر هست. برای این کار 13 تا شاخص رو انتخاب کردم که شامل شیب، جنس خاک و غیره میشه. من میخوام تو این پایان نامه از روشahp برای وزن دهی به لایه ها و منطق فازی و اگه بتونم از روشOWA استفاده کنم... از دوستانی که در استفاده از این مدل ها تجربه داشتند خواهش می کنم که فرآیند گام به گام انجام کار برای رسیدن به خروجی رو در حد عنوان برام بگین بی زحمت؟ مثلا مرحله اول آماده سازی لایه ها در جی ای اس مرحله دوم تبدیل لایه ها به رستر اینطوری فقط میخوام منو در تدوین فرآیند گام به گام تحقیق در حد بیان عنوان مراحل راهنمایی کنین.....ممنون
(۰۱-۱۵-۱۳۹۴، ۱۲:۲۹ ق.ظ)karimireza نوشته است: [ -> ]
با سلام
من موضوع پایان نامه ام در مورد ظرفیت سنجی تراکم ساختمانی در شهر هست. برای این کار 13 تا شاخص رو انتخاب کردم که شامل شیب، جنس خاک و غیره میشه. من میخوام تو این پایان نامه از روشahp برای وزن دهی به لایه ها و منطق فازی و اگه بتونم از روشOWA استفاده کنم... از دوستانی که در استفاده از این مدل ها تجربه داشتند خواهش می کنم که فرآیند گام به گام انجام کار برای رسیدن به خروجی رو در حد عنوان برام بگین بی زحمت؟ مثلا مرحله اول آماده سازی لایه ها در جی ای اس مرحله دوم تبدیل لایه ها به رستر اینطوری فقط میخوام منو در تدوین فرآیند گام به گام تحقیق در حد بیان عنوان مراحل راهنمایی کنین.....ممنون

سلام دوست عزیز در انجام پایان نامه به این دلیل بیان مسئله و پیشینه رو در قسمت اول پایان نامه می آورن که ما در ارتباط موضوعی که می خواهیم کار کنیم اطلاعات دقیق داشته باشیم بعد کار اجرایی آن رو انجام بدیم. شما هم همین کار رو بکنید .یعنی اول بیاید نقش هر لایه رو در تراکم سنجی بررسی کنید و براساس نقشی که داره فرآیند GISی کردن آن رو انجام دهید. مثلا ی اگه شما یه لایه ای به اسم گسل داشته باشید باید اول بافر بزند و Distance آن رو تعیین کنید و براساس نقشی که در تراکم سنجی داره فازی سازی کنید. در نهایت بعد از اینکه وزن های آن تعیین شد وارد مدل نهایی خود یعنی OWA کنید.
با تشکر از دوست عزیز آقای مرادی به خاطر راهنمایی ها و محبت های همیشگی شون