انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: سوال وزن دهی به لایه بولی و غیربولی؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
تو یک پروزه وقتی کلاس های یک لایه به صورت بولی وزن میگیره کلاس های سایر لایه ها اگه از 1-9 وزن بگیره مشکلی نداره؟ یا حتما باید حداکثر وزن لایه های غیر بولی هم یک باشه؟
تا اونجا که من می دونم بولین فقط با صفر و یک کار داره یعنی آره یا نه .اما وقتی صحبت از 1-9 می شه یعنی x کم اهمیت تر از y و و نسبت به z بی اهمیت.....

به عبارت دیگه یا پروژه شما باید با 0 -1 کار داشته باشه یا 1 تا 9..
بستگی به میزان دقت شما داره...اما جمع کردن دو روش با هم فکر نکنم معقول باشه
منظور من اینه که تو یک پروژه هم از روش بولی و هم از روش فازی استفاده کنیم.مثلا یه نقشه من مناطق تحت پوشش شبکه اتوبوسرانی هست و نقشه دیگرم تراکم ساختمانی که به صورت فازی میشه...... حالا موقع reclassify کردن نقشه مناطق تحت پوشش شبکه اتوبوسرانی که به صورت بولی میشه من میام 0 یا 1 میدم
من دوتا سوال دارم
1- بعد از اینکه 0 یا 1 رو به نقشه مناطق تحت پوشش شبکه اتوبوسرانی دادم آیا لایه تولید شده بولی رو باید فازی سازی کنم یا نه؟
2- برای reclassify کردن نقشه تراکم ساختمانی جهت تعیین ضریب اهمیت کلاس های طبقه بندی شده من میتونم از ضرایب اهمیت 1.3.5.7.9 استفاده کنم؟ اخه تو بولی 0 و 1 هست و اگه تو اینجا از اعداد1.3.5.7.9 استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد؟