انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: بازسازی آمار بارش
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت بچه ها و دوستان عزیز
من برای کارم یکسری امار دارم که در بعضی ایستگاه ها چندسال امار ندارم
و دیتاهای من ماهانه هستند
چجوری بازسازی کنم تو اکسل کسی هست به من کمک کنه
؟؟؟؟
آموزشی بزارید ممنون می شوم
(۰۳-۱۷-۱۳۹۴، ۰۳:۴۸ ب.ظ)Sh_m نوشته است: [ -> ]با سلام خدمت بچه ها و دوستان عزیز
من برای کارم یکسری امار دارم که در بعضی ایستگاه ها چندسال امار ندارم
و دیتاهای من ماهانه هستند
چجوری بازسازی کنم تو اکسل کسی هست به من کمک کنه
؟؟؟؟
آموزشی بزارید ممنون می شوم

با سلام
ابتداا روند داده ها را بررسی نماید و بعد از حذف روند از یکی روش های درونیابی،تفاضل و نسبتها و یا میانگین گیری استفاده نمائید
در spss نیز می توانید منوی Transform و بخش Repalce Missing Values استفاده نمائید
توجه داشته باشید برای نتیجه مطلوب باید کمتر از 20 تا 25 درصد داده های شما مفقود باشد حتی برخی منابع تا 30 درصد را نیز با نتیجه ای قایل قبول دانسته اند.
سلام دوست عزیز
یک فایل آموزشی در محیط spss دارم که منبع آن وبلاگ بانک اشتراک گذاری جغرافیا می‌باشد براتون آپلود می‌کنم که امیدوارم به کارتون بیاد. البته جدا از این روش همانطوری که مهندس داداشی فرمودند می تونید با میانیابی داده‌ها رو نیز برآورد کنید، در نرم‌افزار سورفر که مزیت آن جدا از برآورد داده‌های گمشده تبدیل داده‌های نقطه‌ای به پهنه‌ای می‌باشد و پیکسلی بودن آن می‌باشد.
(۰۳-۱۷-۱۳۹۴، ۱۱:۵۴ ب.ظ)فرزاد نوشته است: [ -> ]سلام دوست عزیز
یک فایل آموزشی در محیط spss دارم که منبع آن وبلاگ بانک اشتراک گذاری جغرافیا می‌باشد براتون آپلود می‌کنم که امیدوارم به کارتون بیاد. البته جدا از این روش همانطوری که مهندس داداشی فرمودند می تونید با میانیابی داده‌ها رو نیز برآورد کنید، در نرم‌افزار سورفر که مزیت آن جدا از برآورد داده‌های گمشده تبدیل داده‌های نقطه‌ای به پهنه‌ای می‌باشد و پیکسلی بودن آن می‌باشد.

در نرم افزار سورفر چی؟
میشه بیشتر توضیح بدین؟ ممنون میشمHeart
تشکر از شما با ارسال مفیدتون
بچه ها از همه تون ممنون هستم
چک میکنم
باز خبر میدهم
خیلی کمک ها تون خوب بود
سلام سیروان جان
نرم افزار سورفر این قابلیت رو داره که داده های گمشده رو با استفاده روش های میانیابی برآورد کند با این تفاوت که با استفاده از قابلیت های این نرم افزار می تونی بهترین ابعاد پیکسل رو با استفاده از تراکم نقاطی که داری بدست آورد. حال برای درک بیشتر این موضوع یک مقاله با عنوان کاربرد روش کرجینگ در میانیابی از دکتر حسین عساکره به پیوست می باشد. باز اگه سوالی بود در این زمینه من در خدمتم.
(۰۳-۲۲-۱۳۹۴، ۱۲:۵۰ ق.ظ)فرزاد نوشته است: [ -> ]سلام سیروان جان
نرم افزار سورفر این قابلیت رو داره که داده های گمشده رو با استفاده روش های میانیابی برآورد کند با این تفاوت که با استفاده از قابلیت های این نرم افزار می تونی بهترین ابعاد پیکسل رو با استفاده از تراکم نقاطی که داری بدست آورد. حال برای درک بیشتر این موضوع یک مقاله با عنوان کاربرد روش کرجینگ در میانیابی از دکتر حسین عساکره به پیوست می باشد. باز اگه سوالی بود در این زمینه من در خدمتم.

سلام مهندس
مرسی از فایلی که فرستادی.اما نفهمیدم مدل خطی چی بود و چطور میشه انجامش داد؟؟Huh
(۰۳-۲۳-۱۳۹۴، ۱۰:۵۱ ق.ظ)sirvan نوشته است: [ -> ]
(۰۳-۲۲-۱۳۹۴، ۱۲:۵۰ ق.ظ)فرزاد نوشته است: [ -> ]سلام سیروان جان

سلام مهندس
مرسی از فایلی که فرستادی.اما نفهمیدم مدل خطی چی بود و چطور میشه انجامش داد؟؟Huh
سلام ممنون هستم تشکر
سپاس از همه دوستان...