انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: درخواست کمک در merge
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
یک لایه شیپ فایل پلی گون دارم که از 2400 پلی گون کوچک تشکیل شده. می خوام این میکرو پلی گون ها رو merge کنم و به یک لایه واحد تبدیل کنم. لطفا راهنمایی کنید. ممنون
دوست گرامی مطمئن نیستم درست متوجه شده باشم ولی با یک مثال بهتون توضیح میدم.

مثلا من یه لایه دارم مثل کاربری اراضی که جمعاً 12 کلاس هستند و ممکن از 2000 تیکه پولیگون تشکیل شده باشند حالا اگه من بخوام فقط به تعداد کلاس کاربری اراضی هام داشته باشم از دستور Dissolve استفاده میکنیم.
(۰۴-۰۱-۱۳۹۴، ۰۴:۰۱ ب.ظ)شهرام ملکی نوشته است: [ -> ]دوست گرامی مطمئن نیستم درست متوجه شده باشم ولی با یک مثال بهتون توضیح میدم.

مثلا من یه لایه دارم مثل کاربری اراضی که جمعاً 12 کلاس هستند و ممکن از 2000 تیکه پولیگون تشکیل شده باشند حالا اگه من بخوام فقط به تعداد کلاس کاربری اراضی هام داشته باشم از دستور Dissolve استفاده میکنیم.

ممنونم از راهنمایی خوبتون، مثالی که زدید جواب سوالم رو داد. من Dissolve رو استفاده کرده بودم اما به این نکته کوچیک که یکی از Field هایی که پلیگون ها در اون مشترک هستن رو انتخاب باید کرد، دقت نکرده بودم و جا انداخته بودمش.
ممنونم
سلام خواهش میکنم موفق باشید