انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: سوال در مورد تفاوت جی ای اس نسخه 9.3 و 10
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
با سلام
قسمت calculate و image Analys در جی ای اس 9.3 دقیقا در کدوم بخش هستش؟
ممنون میشم کمکم کنید.
با سلام.
اینو میتونید با این آدرس پیدا کنین.
Spatial analyst-map algebra-raster caculator
البته اینا زیر مجموعه arc toolbox هستن و با این میتونین مثلا فایل های رستری که دارای x.y.z هستن رو باهم جمع کنین و یه خروجی نقشه ازش بگیرین.

تو ورژن 9.3 باید تو spatial analyst پیداش کنین.

تو ورژن 9.3 باید تو spatial analyst پیداش کنین.
سلام
ممنون این گزینه رو پیدا کردم.
ولی گزینه ی image analys در نسخه ی 9.3 نیستش؟
سلام.
یه سوال میشه به من بگین image analisysرو برای چی میخواین؟
چون عکسی رو که از بیرون وارد نرم افزار میکنین رو نمیشه edit کرد...البته اگه منظورتون ویرایش باشه.
و اگه منظورتون دانستن خصوصیات نقشه مورد نظرتون هست که خوب میتونین رو لایه تو table of content راست کلیک کنین بعد گزینه پایین پایین properties رو زده و سپس سربرگ source رو انتخاب کنین...
چیزایی که تو این قسمت میبینین کل خصوصیات نقشه مورد نظرتونه...
من میخوام با استفاده از این دستور و گزینه های داخل آن، پوشش گیاهی منطقه م رو حساب کنم
(۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۰۷:۳۹ ب.ظ)eilnaz نوشته است: [ -> ]من میخوام با استفاده از این دستور و گزینه های داخل آن، پوشش گیاهی منطقه م رو حساب کنم
میتونی تو جدول توصیفی مساحت منطقه مورد نظر رو حساب کنی...
یا اگه فایلت رستر باشه میتونی با توجه به pixel sizeمساحت منطقه مورد مطالعه خودت را حساب کنی...
احساس میکنم منظور من رو درست متوجه نشدید
من میخوام رنجی از پوشش گیاهی منطقه رو با این روش بدست بیاورم، نه مساحت منطقه رو.
فکر میکنم الان توضیحم کامل تر شد
(۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۱۰:۰۳ ب.ظ)eilnaz نوشته است: [ -> ]احساس میکنم منظور من رو درست متوجه نشدید
من میخوام رنجی از پوشش گیاهی منطقه رو با این روش بدست بیاورم، نه مساحت منطقه رو.
فکر میکنم الان توضیحم کامل تر شد

یه سوال داده های شما (data)به چه صورت هستن؟
shape fileهستن یا رستری بوده و pixel size دارن؟
چون حساب و کتاب این دو از هم جداست!!!
اون چیزی که من میخوام باهاشون کار کنم تصاویر ماهواره ای هستن
(۰۴-۰۶-۱۳۹۴، ۰۳:۲۸ ق.ظ)eilnaz نوشته است: [ -> ]اون چیزی که من میخوام باهاشون کار کنم تصاویر ماهواره ای هستن

خوب عکس ماهواره ای رو میخواین add کنین تو arc map?
اگه میخواین این کار رو بکنین که احتمالا باید برین سراغ کشیدن shape file وبعد اگه نیاز بود تبدیل به رستر کنین.
فکر کنم میخواین اطلاعان پروژتون رو از داخل عکس ماهواره ای استخراج کنین؟ یا نه؟
صفحه‌ها: 1 2