۰۴-۰۸-۱۳۹۴، ۰۷:۰۳ ب.ظ
۰۴-۰۸-۱۳۹۴، ۰۷:۲۰ ب.ظ
سلام؛
احتمالا شما سیستم مختصات رو از نوع Projected انتخاب کردید..
فکر میکنم اگه نوع سیستم مختصات رو به Geographic تغییر بدین، مشکل برطرف بشه!
احتمالا شما سیستم مختصات رو از نوع Projected انتخاب کردید..
فکر میکنم اگه نوع سیستم مختصات رو به Geographic تغییر بدین، مشکل برطرف بشه!
۰۴-۰۸-۱۳۹۴، ۰۹:۳۰ ب.ظ
ممنونم از جوابتون. دستور مورد استفاده من project است برای سیستم جغرافیایی چه دستور و مواردی را باید تنظیم کنم.
متشکرم
متشکرم
۰۴-۰۸-۱۳۹۴، ۰۹:۴۰ ب.ظ
(۰۴-۰۸-۱۳۹۴، ۰۷:۰۳ ب.ظ)محبوبه نوشته است: [ -> ]با سلام
یک لایه دارم و سیستم مختصات منطقه راتعریف میکنم ولی اصلا روی لایه های دیگر قرار نمیگیرد.ممنون میشوم راهنمایی فرمایید
سلام.
ببینین لایه ها باید از نظر سیستم مختصات با هم بخونن تا روی هم قرار بگیرن.
اگه یکی مثلا utm باشه و اون یکی DMS اون وقت نمی تونی اونا رو رو هم ADD کنی.
مورد بعدی اینکه بعد از یکسان سازی سیستم مختصات باید لایه دوم مثلا اگه یک شیپ فایل نقطه ای یا پلی گون باشه،مختصات داده هاش دقیق با لایه زیری بخونه.
در غیر این صورت همه چیز خراب میشه!!!
و شکل کار درست در نمیاد.
۰۴-۰۸-۱۳۹۴، ۱۱:۱۹ ب.ظ
(۰۴-۰۸-۱۳۹۴، ۰۹:۴۰ ب.ظ)بابک خرم دین نوشته است: [ -> ]مختصات برای ایران در حالت utm باید،(۰۴-۰۸-۱۳۹۴، ۰۷:۰۳ ب.ظ)محبوبه نوشته است: [ -> ]با سلام
یک لایه دارم و سیستم مختصات منطقه راتعریف میکنم ولی اصلا روی لایه های دیگر قرار نمیگیرد.ممنون میشوم راهنمایی فرمایید
سلام.
ببینین لایه ها باید از نظر سیستم مختصات با هم بخونن تا روی هم قرار بگیرن.
اگه یکی مثلا utm باشه و اون یکی DMS اون وقت نمی تونی اونا رو رو هم ADD کنی.
مورد بعدی اینکه بعد از یکسان سازی سیستم مختصات باید لایه دوم مثلا اگه یک شیپ فایل نقطه ای یا پلی گون باشه،مختصات داده هاش دقیق با لایه زیری بخونه.
در غیر این صورت همه چیز خراب میشه!!!
و شکل کار درست در نمیاد.
Wgs1984-utm zone39 رو انتخاب کنی...
۰۴-۰۸-۱۳۹۴، ۱۱:۵۳ ب.ظ
(۰۴-۰۸-۱۳۹۴، ۰۹:۳۰ ب.ظ)محبوبه نوشته است: [ -> ]ممنونم از جوابتون. دستور مورد استفاده من project است برای سیستم جغرافیایی چه دستور و مواردی را باید تنظیم کنم.
متشکرم
خواهش میکنم؛ این ترتیب انتخاب سیستم مختصات جغرافیایی هستش:
1. Geographic Coordinate Systems
2. World
3. WGS 1984