انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: درخواست نقشه موقعیت ایستگاه های بارش بوشهر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام.
برای تهیه نقشه پهنه بندی بارش استان بوشهر نیاز به موقعیت ایستگاه های بوشهر، برازجان، بندر دیلم، جزیره خارک، جم، عسلویه و بندر دیر دارم.

فایل اکسلی دارم از اطلاعات بارش این ایستگاه ها که قصد دارم نقشه پهنه بندی ازشون تهیه کنم.
بنظر می رسه یه چیزی کم داره! فایل اکسل رو ضمیمه می کنم ببینید.
مختصات جغرافیایی این ایستگاه ها در جدول اکسل نیست!!

ممنون می شم راهنمایی کنید که چطور می تونم نقشه پهنه بندی رو درست کنم!
با داده های موجود.
(۰۴-۰۹-۱۳۹۴، ۰۴:۱۴ ب.ظ)samira roshanaie نوشته است: [ -> ]سلام.
برای تهیه نقشه پهنه بندی بارش استان بوشهر نیاز به موقعیت ایستگاه های بوشهر، برازجان، بندر دیلم، جزیره خارک، جم، عسلویه و بندر دیر دارم.

فایل اکسلی دارم از اطلاعات بارش این ایستگاه ها که قصد دارم نقشه پهنه بندی ازشون تهیه کنم.
بنظر می رسه یه چیزی کم داره! فایل اکسل رو ضمیمه می کنم ببینید.
مختصات جغرافیایی این ایستگاه ها در جدول اکسل نیست!!

ممنون می شم راهنمایی کنید که چطور می تونم نقشه پهنه بندی رو درست کنم!
با داده های موجود.
سلام.
به روش میتونی جدول وارد نرم افزار کنی که یکیش اکسل هست.راه دوم اینه که اکسل رو به تکس فایل تبدیل کنی.
اگه نرم افزاری که داری ورژن 9.3 بهتره که اکسل رو add کنی ولی اگه 10 به بعده تکس فایل خیلی راحت جواب میده.
حالا نرم افزار شما چی ورژنی هست؟
و یه سوال مهم اینکه استاد بهتون گفته که با چه روشی پهنه بندی کنین یا نه؟
معمولا یا kriging انجام میدن ویا idw.
این سوال ها رو جواب بده تا بهت بگم.
سلام.
فایل اکسل رو دیدید؟
اصلا داخل مختصات جغرافیایی ایستگاه ها رو نداره! این مشکلی ایجاد نمی کنه؟!
در ضمن من نمی دونم چه طور می شه از اطلاعاتی که مربوط به ماه های مجزا در طی چند سال متوالیه استفاده کنم.
باید ازشون برای هر ایستگاه میانگین سالانه بگیرم؟
من از ورژن 10.2 استفاده می کنم.
اما این پروژه کلاسی یکی از دوستانمه، رشته من شهرسازیه و متاسفانه راجع به روش هایی که گفتید چیزی نمیدونم!
ولی می دونم استادشون گفته به هر روشی که می تونید این اطلاعات رو مکانی کنید. یعنی تفاوتی نمی کنه.
ممنونم که راهنمایی می کنید.
(۰۴-۱۰-۱۳۹۴، ۰۹:۳۰ ق.ظ)samira roshanaie نوشته است: [ -> ]سلام.
فایل اکسل رو دیدید؟
اصلا داخل مختصات جغرافیایی ایستگاه ها رو نداره! این مشکلی ایجاد نمی کنه؟!
در ضمن من نمی دونم چه طور می شه از اطلاعاتی که مربوط به ماه های مجزا در طی چند سال متوالیه استفاده کنم.
باید ازشون برای هر ایستگاه میانگین سالانه بگیرم؟
من از ورژن 10.2 استفاده می کنم.
اما این پروژه کلاسی یکی از دوستانمه، رشته من شهرسازیه و متاسفانه راجع به روش هایی که گفتید چیزی نمیدونم!
ولی می دونم استادشون گفته به هر روشی که می تونید این اطلاعات رو مکانی کنید. یعنی تفاوتی نمی کنه.
ممنونم که راهنمایی می کنید.
سلام.
فایل اکسل رو دیدم مشکل زیاد داره!!!