انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: استفاده از عملگر منطقی یا عملگر ریاضی در ترکیب شروط باندها
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
من در حال کار روی الگوریتمی روی تصاویر ماهواره ای در envi بودم که به این بخش رسیدم که باید دو شرط همزمان در یکی از مراحل کار صدق میکرد مثلا تفاضل نسبت دو باند 2 و 3بزرگتر از 0.7 باشه و از طرفی نسبت دو باند مثلا 4 و 7 هم کوچکتر از 1 باشه. سوال من این هست که وقتی شرط اول رو ماسک میکنیم و خروجی مثلا b1 هست و شرط دوم رو هم اجرا میکنیم و نتیجه مثلا b2 هست برای برقراری هر دو شرط من باید در band math از عملگر منطقی and استفاده کنم یا از عملگر ریاضی + یعنی b1 + b2 یا b1 and b2

همینطور اگر فقط یکی از شرایط کافی باشه یعنی شرط یک یا شرط دو به تنهایی کافی باشه باید از عملگر or استفاده کنم؟
با تشکر
(۰۴-۲۱-۱۳۹۴، ۱۱:۲۳ ب.ظ)mahnaz1 نوشته است: [ -> ]سلام دوستان
من در حال کار روی الگوریتمی روی تصاویر ماهواره ای در envi بودم که به این بخش رسیدم که باید دو شرط همزمان در یکی از مراحل کار صدق میکرد مثلا تفاضل نسبت دو باند 2 و 3بزرگتر از 0.7 باشه و از طرفی نسبت دو باند مثلا 4 و 7 هم کوچکتر از 1 باشه. سوال من این هست که وقتی شرط اول رو ماسک میکنیم و خروجی مثلا b1 هست و شرط دوم رو هم اجرا میکنیم و نتیجه مثلا b2 هست برای برقراری هر دو شرط من باید در band math از عملگر منطقی and استفاده کنم یا از عملگر ریاضی + یعنی b1 + b2 یا b1 and b2

همینطور اگر فقط یکی از شرایط کافی باشه یعنی شرط یک یا شرط دو به تنهایی کافی باشه باید از عملگر or استفاده کنم؟
با تشکر
باسلام
سوالتون تاحدودی نامفهوم است.ولی به طور کلی برای اعمال دو شرط همزمان از عملگر جمع (+) استفاده می شود. اگر برای این کار در ENVI از الگوریتم درخت تصمیم استفاده می کنید تمامی شرط ها را به راحتی در گره های مختلف می تواند اعمال کنیدو نتیجه مناسب را کسب نمایید.

موفق باشید..
از پاسخ و راهنمایی شماسپاسگزارم
(۰۴-۲۲-۱۳۹۴، ۰۱:۰۵ ق.ظ)mahnaz1 نوشته است: [ -> ]از پاسخ و راهنمایی شماسپاسگزارم

خواهش میکنم
موید باشید