انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: سیستم مختصات
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
من ی تعداد نقطه تو 2 زون دارم وقتی تبدیل میکنم به شیپ فایل ازGeographic Coordinate System باید برم؟
مرزم utm حالا این داده ها خارج مرز میفتن چیکار کنم
تمامی لایهام utm بغییر این یکیHuh
(۰۵-۰۶-۱۳۹۴، ۱۲:۴۹ ق.ظ)sirvan نوشته است: [ -> ]سلام دوستان
من ی تعداد نقطه تو 2 زون دارم وقتی تبدیل میکنم به شیپ فایل ازGeographic Coordinate System باید برم؟
تمامی لایهام utm بغییر این یکی:huh:

با سلام
دوست عزیز شما درست می فرمایید، به این صورت اصلاح بفرمایید: مثلاً نقاط شما در دو زون 39 و 40 می باشد، هر کدام از مختصات شما که در زون 40 قرار دارند را مقدار 500000 هزار متر به آن اضافه بفرمایید. زارعان
(۰۵-۰۶-۱۳۹۴، ۱۰:۴۱ ق.ظ)saied94 نوشته است: [ -> ]

با سلام
دوست عزیز شما درست می فرمایید، به این صورت اصلاح بفرمایید: مثلاً نقاط شما در دو زون 39 و 40 می باشد، هر کدام از مختصات شما که در زون 40 قرار دارند را مقدار 500000 هزار متر به آن اضافه بفرمایید. زارعان

متوجه نشدمExclamation
هر وقت نقاط به گوگل ارث میبری تبدیل به kml میکنی بدش میاری تو gis تبدیل به shp میکنی داده هات رو مرز میفتن اما وقتی از فایل اکسل میاری و سیستم مختصات wgs84 بهش میدی نمیفته نمیفته؟؟؟؟ علتش چیه؟
(۰۵-۰۶-۱۳۹۴، ۱۱:۱۵ ق.ظ)sirvan نوشته است: [ -> ]
(۰۵-۰۶-۱۳۹۴، ۱۰:۴۱ ق.ظ)saied94 نوشته است: [ -> ]

با سلام

متوجه نشدمExclamation
هر وقت نقاط به گوگل ارث میبری تبدیل به kml میکنی بدش میاری تو gis تبدیل به shp میکنی داده هات رو مرز میفتن اما وقتی از فایل اکسل میاری و سیستم مختصات wgs84 بهش میدی نمیفته نمیفته؟؟؟؟ علتش چیه؟
بله، چون فایل اکسل را که مختصات برایش تعریف می کنیم، ما یک زون را برایش انتخاب می کنیم، مثلاً زون 39، در حالی که این نقاط در دو زون قرار دارند. ولی اگر نقاط را مستقیم از گوگل ارث به محیط جی آی اس ببریم، و بعد برای آن شیپ فایل بسازیم، بطور خودکار این دو زون اعمال می شود. و نیازی به اعمال تغییرات ندارد.
سلام منم همین مشکل رو دارم اخرشم نفهمیدم، یه راهی وجود داره برا اینکه هر دو رون رو همزمان تعریف کنید برا دیتاها ولی نمیدونم چیه :-(

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk
سلام.
برای اینکار بهتر است در جدول توصیفی تو فیلد به نام عرض و طول جغرافیایی ایجاد و برای نقاط تعریف کنید (یعنی طول و عرض نقاط را وارد کنید). سپس موقع معرفی سیستم مختصات فیلد های X و y را طول و عرض بگذارید سپس از مسیر زیر بروید:

Geographic Coordinate Systems--> World--> WGS 1984.prj
و از نقاط Expor می گیرید. سپس Arc tool bax مسیر زیر بروید:
Data management tools--> Projection and Trasformation--> Feature--> Project
در پروجکت شما باید مختصات نقاط را که در ابتدا به طول و عرض جغرافیایی بوده را به UTM (همان زون مورد نظر ) تبدیل کنید. بعد از اینکار نقاط شما در 2 زون مختلف در مکان اصلی قرار میگیرد. امیدوارم مشکلتون حل بشه.
سلام
فیلم زیر مشاهد شود
http://www.aparat.com/v/hwbxn