انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: شیب و جهت شیب آبراهه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام. میخوام از یک شیپ فایل آبراهه که پلی لاینه، شیب و جهت شیبشونو تو GIS استخراج کنم(بدون استفاده از نقشه ارتفاع). درواقع میخوام واسه هر آبراهه یه شیب و یه جهت شیب بده یا همون ترند و پلانژ. اگه کسی میدونه لطفا کمکم کنه.متشکرم.
(۰۵-۰۶-۱۳۹۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ)z.a نوشته است: [ -> ]سلام. میخوام از یک شیپ فایل آبراهه که پلی لاینه، شیب و جهت شیبشونو تو GIS استخراج کنم(بدون استفاده از نقشه ارتفاع). درواقع میخوام واسه هر آبراهه یه شیب و یه جهت شیب بده یا همون ترند و پلانژ. اگه کسی میدونه لطفا کمکم کنه.متشکرم.

لایه آبراهه شما دارای فیلد ارتفاعی یا اطلاعات ارتفاعی هستش؟ شیب و جهت شیب نیاز مند به داشتن لایه ارتفاعی هستش.
(۰۵-۰۷-۱۳۹۴، ۱۱:۰۳ ب.ظ)مهدی مرادی نوشته است: [ -> ]
(۰۵-۰۶-۱۳۹۴، ۱۰:۴۳ ب.ظ)z.a نوشته است: [ -> ]سلام. میخوام از یک شیپ فایل آبراهه که پلی لاینه، شیب و جهت شیبشونو تو GIS استخراج کنم(بدون استفاده از نقشه ارتفاع). درواقع میخوام واسه هر آبراهه یه شیب و یه جهت شیب بده یا همون ترند و پلانژ. اگه کسی میدونه لطفا کمکم کنه.متشکرم.

لایه آبراهه شما دارای فیلد ارتفاعی یا اطلاعات ارتفاعی هستش؟ شیب و جهت شیب نیاز مند به داشتن لایه ارتفاعی هستش.

بله فیلد ارتفاعی داره.
می تونین تو سرچ بنویسید slop .aspect با استفاده از ابراهه ها براتون درست کنه
سلام
من یه نقشه اتوکدی دارم که می خوام ازش تو جی ای اس یه نقشه ارتفاع به دست بیارم.میشه راهنمایی کنین؟
سلام
باید نقشه ی تو کد تون حتما ارتفاعی باشه.یعنی علاوه بر مختصات ارتفاع هم داشته باشه در این صورت میشه