انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: یادم رفته , کمک کمک
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
لایه ی پارسلی دارم ,از این لایه می خواهم جاده هارا به صورت یک shapefile خارج کنم .چه کار کنم ؟
ممنون
[attachment=343]
سلام.
محدوده شهر رو دارید؟
یه شیپ فایل ازش بسازید.
دقت کنید که فقط یک عارضه تو شیپ فایلتون باشه.
بعد می تونید با ابزار erase، لایه ی پارسل ها تون رو از شیپ فایل محدوده شهرتون پاک کنید. چیزی که باقی می مونه لایه ی معابره.
من این راه به نظرم می رسه.
اما این لایه پلیگونی می باشد و برای تبدیل آن به لاین ابتدا از دستور feature to line استفاده نموده و آن را تبدیل به لاین نمایید اما همانطور که می بینید دو لاین موازی طرفین جاده را به شما نشان میدهد و برای به خط وسط این دو خط از دستور CollapseDualLinesToCenterline استفاده کنید.

البته باز دوستان بزرگوار دیگر اگر راههای دیگه ای هم رفته اند بگویند.Smile
کار با CollapseDualLinesToCenterline یک قلق داره که نمی دونم بعضی جاها به من خط وسط می ده اما با خطوط اضافی پیوستگی داره و بعضی جاها به من خط وسط نمی ده
شما تو اون maximum distance بیشترین عرض خیابونی که دارین رو وارد کنین
مثلا شاید 20 یا 30 متر مناسب باشه
این طور که مشخصه نیاز به erase نیست .درسته.
(۰۴-۱۲-۱۳۹۲، ۱۲:۲۱ ق.ظ)ganjoor نوشته است: [ -> ]این طور که مشخصه نیاز به erase نیست .درسته.
چرا دیگه شما باید اول کار یه پلیگون بکشید که کل محدودتون رو پوشش بده سپس پارسل ها رو از این erase کنی تا خیابونات در بیاد بعد تبدیلش میکنی به لاین بعد از اون دستور collapse استفاده کن
برای کاربردش مشکل دارم
مبشه یک نگاهی به تصویر بندازید
جاده ها قرمز و خطوط مشکی پارسلها هستند
[attachment=344]
میشه یه قسمت از شیپ فایلتو اینجا برامون آپلود کنی؟
محدوده ای رو برای پارسلم کشیدم محدوده رو طوری کشیدم که در اطراف پارسل ها یک خیابان 30 متری هم داشته باشم بعد عمل erase رو انجام دادم سپس به لاین تبدیل کردم حالا که می خوام عمل Collapse Dual Lines To Center انجام بدم تا زمانی که خط آبی رو پاک نکنم(خط محدوده) امکانش نیست در حالی که من خطوط مرکزی را با وجود خط آبی می خواهم به دست بیارم .
[attachment=348]
اینم shapes
[attachment=349]
صفحه‌ها: 1 2