انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: شیپ فایل جدید زمین لغزش های ایران
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان سلام
من نیاز مبرم به شیپ فایل جدید زمین لغزش های ایران دارم. نمیدونم که این فایل به صورت پلی گونی هم هست یا خیر . به هر صورت اگر از دوستان کسی شیپ نقطه ای یا پلی گونی جدید زمین لغزش ها رو داره ممنون میشم بفرسته. amir.h.pasha@gmail.com
سلام مهندس صبحتون بخیر مهندس من شیپ فایلشو ندارم ولی جهت اطلاع شما می تونید با بدست اوردن عکس هوایی منطقه مورد نظر اونو تبدیل به شیپ فایل کنید واینکه عکس های هوایی بروز هستن ومی تونید با مراجعه به سایت ها دانلودشون کنید موفق باشید earthexplorer.usgs.gov
سلام و تشکر از راهنماییتون ...فقط یه نکته :نحوه استخراج زمین لغزش ها رو از روی عکس هوایی نمیدونم
خواهش می کنم دوست عزیز
سلام وقت بخیر مهندس من حقیقتا این روششو دقیق نمی دونم ولی با توجه به اینکه ادارات وسازمان ها اطلاعات وفایل های جی ای اس در اختیارمون نمی زارن ودر مقابل در خواست ما برای انجام پروژه ها میگن اطلاعات حساس سری و غیره تصمیم دارم این روشو کامل بیاموزم.
جهت راهنمایی شما باید از نرم افزار envi استفاده کنید
واینکه می تونید تو گوگل سرچ کنید طبقه بندی نظارت شده اموزشو میاره
البته من اینو خودم هنوز سرچ نکردم و از مهندسای گرامی پرسیدم ولی زمانی که روش فهمیدم حتما راهنمایی تون می کنم. مهندس این فایل کدیشم باشه می تونید بیاریدش تو محیط جی ای اس وتبدیل به شیپ فایلش کنید اگه بود من تو این قسمت کمکتون می کردم ولی دنبال اون روش هستم
موفق باشین
دوست گرامی برای استخراج زمین لغزش در یک دوره زمانی به صورت اصولی:
1- اولا مطالعات میدانی زیادی میخواد.
2- دسترسی به یکی از این منابع: عکس های هوایی، تصاویر راداری- تصاویر ماهواره ای با قدرت تفکیک مناسب در دو دوره مطالعاتی قبل و بعد

با اینحال روش های ساده تری مثل استفاده از تصاویر ماهواره ای لندست هم میشه. به این صورت که شما در نرم افزار eCignition با وارد کردن دو تصور ماهواره ای و استخراج NDVI و همچنین بهره گیری از لایه های DEM و Slope به صورت همزمان میتوان کاهش و یا نابودی بخشی از پوشش گیاهی را در منطقه مورد مطالعه با توجه به شیب و ارتفاع به همراه نقاط آموزشی فراوان در نرم افزار پهنه های دچار لغزش را بدست آورید.

موفق باشید.
ممنونم ازتون مهندس
سپاس و ممنون