انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: فارسی نوشتن در نقشه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با عرض سلام
قصد دارم در نقشه، ایستگاههایم را با نام فارسی نشان دهم.
در اکسل نام ها را فارسی نوشتم.اما هنگامی که اضافه میکنم در نقشه فونت کلمات فارسی به هم میریزد.
لطف کنید راهنمایی ام کنید تا بتوانم با فونت فارسی مکان مناطق مورد نظرم را در نقشه نشان دهم
با تشکر
(۱۱-۳۰-۱۳۹۴، ۱۱:۴۲ ق.ظ)m.jamshidi12 نوشته است: [ -> ]با عرض سلام
در اکسل نام ها را فارسی نوشتم.اما هنگامی که اضافه میکنم در نقشه فونت کلمات فارسی به هم میریزد.
لطف کنید راهنمایی ام کنید تا بتوانم با فونت فارسی مکان مناطق مورد نظرم را در نقشه نشان دهم
با تشکر

با عرض سلام خدمت شما
برای مشخص کردن اسم ایستگاههاتون در gis شما بعد از باز کردن نقشه در ARC GIS به قسمت آتریبیوت رفته ویک ستون به فرمت TEXT ایجاد میکنیدبعد با فعال کردن Editorاقدام به نوشتن اسم ایستگاههاتون به فارسی در جدول میکنین بعد از این اقدام Editor رابسته و بعد با lable گذاری اقدام به فراخوانی اسم ایستگاههاتون میکنین.
(۱۱-۳۰-۱۳۹۴، ۰۳:۱۵ ب.ظ)مرتضی841 نوشته است: [ -> ]
(۱۱-۳۰-۱۳۹۴، ۱۱:۴۲ ق.ظ)m.jamshidi12 نوشته است: [ -> ]با عرض سلام
با تشکر

با عرض سلام خدمت شما
برای مشخص کردن اسم ایستگاههاتون در gis شما بعد از باز کردن نقشه در ARC GIS به قسمت آتریبیوت رفته ویک ستون به فرمت TEXT ایجاد میکنیدبعد با فعال کردن Editorاقدام به نوشتن اسم ایستگاههاتون به فارسی در جدول میکنین بعد از این اقدام Editor رابسته و بعد با lable گذاری اقدام به فراخوانی اسم ایستگاههاتون میکنین.
با عرض سلام و تشکر از توجه شما
چگونه یک ستون جدید ایجاد کنم؟
در ضمن این قسمت آتریبیوت که فرمودید بعد از اینکه از دیتاها اکسپورت گرفتم از اینها قسمت آتریبیوت را باز کنم؟
با عرض سلام مجدد

گزینه زبان ویندوز را چک کردم فارسی هست.
مواردی را هم که شما گفتید انجام دادم اما باز هم فونت فارسی را در نقشه نشان نمیدهد.لطفا راهنمایی ام کنید.
با تشکر
با سلام
یک راه آسان برای فارسی شدن فونت ها و عدم به هم ریختگی حروف این است که شما در فایل اکسلتان باید حتماً از فونت های فارسی استفاده کنید. اینکه ویندوز فارسی باشد کافی نیست پس ابتدا زبان ویندوز را فارسی کنید سپس باید در کشوی فونت ها یک فونت فارسی مثلاً نازنین یا زر و ... را نیز انتخاب کنید و مکان ها یا هر چیز دیگر را با آن فونت فارسی بنویسید. زمانی که در جی آی اس باز کردید، می بینید که فونت ها فارسی بوده و بهم هم نریخته است.
موفق باشید. زارعان
(۱۲-۰۵-۱۳۹۴، ۰۱:۴۳ ب.ظ)saied94 نوشته است: [ -> ]با سلام
یک راه آسان برای فارسی شدن فونت ها و عدم به هم ریختگی حروف این است که شما در فایل اکسلتان باید حتماً از فونت های فارسی استفاده کنید. اینکه ویندوز فارسی باشد کافی نیست پس ابتدا زبان ویندوز را فارسی کنید سپس باید در کشوی فونت ها یک فونت فارسی مثلاً نازنین یا زر و ... را نیز انتخاب کنید و مکان ها یا هر چیز دیگر را با آن فونت فارسی بنویسید. زمانی که در جی آی اس باز کردید، می بینید که فونت ها فارسی بوده و بهم هم نریخته است.
موفق باشید. زارعان

جناب زارعان بسیار متشکرم.مشکلم حل شد.بی نهایت سپاس.روش فوق العاده ای بود.باز هم متشکرم.