انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: معرفی سیستم تصویر
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
من یک نقشه توپو 1:50000 دارم با توجه به این که در این نقشه ها نوشته شده سیستم های تصویر utm و اروپایی هست وقتی در GIS از این نقشه به عنوان پایه استفاده میکنیم آیا برای معرفی سیستم تصویر باید از همونWGS84 استفاده کرد یا سیستم متفاوت خواهد بود>
(۰۴-۲۶-۱۳۹۵، ۱۰:۵۱ ق.ظ)dorostkar نوشته است: [ -> ]با سلام
من یک نقشه توپو 1:50000 دارم با توجه به این که در این نقشه ها نوشته شده سیستم های تصویر utm و اروپایی هست وقتی در GIS از این نقشه به عنوان پایه استفاده میکنیم آیا برای معرفی سیستم تصویر باید از همونWGS84 استفاده کرد یا سیستم متفاوت خواهد بود>

سلام دوست عزیز
شما بسته به نوع سیستم تصویر نقشه ای که استفاده میکنید میتونید هر نوع نقشه ای رو projection کنید.بله شما همون wgs84 رو استفاده کنید
(۰۴-۲۶-۱۳۹۵، ۱۲:۳۲ ب.ظ)سامان نوری نوشته است: [ -> ]

سلام دوست عزیز
شما بسته به نوع سیستم تصویر نقشه ای که استفاده میکنید میتونید هر نوع نقشه ای رو projection کنید.بله شما همون wgs84 رو استفاده کنید

ممنون از پاسخ شمادوست بزرگوار. البته کنار نقشه نوشته سیستم مسطحاتی اروپایی. این مشکلی ایجاد نمیکه اگه wgs84 وارد کنم؟
(۰۴-۲۶-۱۳۹۵، ۰۹:۱۶ ب.ظ)dorostkar نوشته است: [ -> ]
(۰۴-۲۶-۱۳۹۵، ۱۲:۳۲ ب.ظ)سامان نوری نوشته است: [ -> ]

سلام دوست عزیز

ممنون از پاسخ شمادوست بزرگوار. البته کنار نقشه نوشته سیستم مسطحاتی اروپایی. این مشکلی ایجاد نمیکه اگه wgs84 وارد کنم؟
اگر لایه هاتون utm هست باید سیستم تصویر نقشه توپو تون رو هم به utm تغییر بدین.
arc map رو باز میکنید اولین لایه ایی رو که اد میکنید همین نقشه 1:50000 که سیستم تصویرش اروپایی هست سیستم تصویریش به صورت اتومات به سیستم شناسایی خواهد شد.حالا به سیستم تصویر utm با زون مربوطه پروجکشن کنید.از لایه تون اکسپورت بگیرین.
موفق باشید