جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه ایجاد نمای سه بعدی در محیط گوگل ارث
در این آموزش به نحوه نمایش سه بعدی شیپ فایلها در محیط گوگل ارث پرداخته میشود. بدیهی است که برای ساختن مدل سه بعدی از یک شیپ فایل، اطلاعات ارتفاعی عوارضی که قصد نمایش سه بعدی آنها را داریم مورد نیاز است که در این آموزش از پارسلهای یکی از محلات شهری که دارای فیلد طبقات ساختمانی هست استفاده میشود
[تصویر:  do.php?img=55]
نکته قابل توجه این است که باید از گوگل ارث پرو (google earrth pro) برای این کار استفاده شود که قابلیت واردکردن شیپ فایل به صورت مستقیم را دارد. شما با کلیک بر روی این لینک میتوانیدن این نسخه از گوگل ارث را دانلود کنید.
گوگل ارث را باز کرده و از منوی file و گزینه ی open شیپ فایل مورد نظر را انتخاب و open میکنیم.
[تصویر:  do.php?img=64]
در اینجا توجه داشته باشید فایلی را انتخاب کنید که پسوند shp دارد
در مرحله بعد این پنجره ظاهر می شود که برای ایجاد template لازم است بر روی yes کلیک کنید.
[تصویر:  do.php?img=57]
در مرحله بعد بر روی creat new کلیک کنید.
[تصویر:  do.php?img=58]
سپس در پنجره بعدی در تب name و در Set name فیلد لندیوز را که انتخاب میکنیم تا مانند محیط gis بصورت سیمبولوژی نمایش داده شود
[تصویر:  do.php?img=59]
[تصویر:  do.php?img=60]
در تب color نیز گزینه ی set color from field را انتخاب و در قسمت select color field فیلدی را قصد سیمبولوژی آن را داشتیم انتخاب میکنیم که در اینجا لندیوز را انتخاب کرده بودیم. در قسمتهای پایین هم میتوان برای کاربری ها طیف رنگی یا رنگهای موردنظرو انتخاب کرد
[تصویر:  do.php?img=61]
در تب height برای نمایش سه بعدی پارسلها گزینه ی set height from field را انتخاب و در قسمت select height field فیلد طبقات ساختمانی را انتخاب میکنیم. قسمت scaling factor را روی 0.1 قرار میدهیم که شدت نمایش سه بعدی را تعیین میکند.
در نهایت گزینه ی ok را میزنیم .
در پنجره بعدی محل ذخیره ی این template را تعیین و save میزنیم
[تصویر:  do.php?img=62]
و در نهایت نتیجه را به این صورت مشاهده میکنید
[تصویر:  do.php?img=63]
با تشکر از زانیار ظهریان برای ارسال این مطلب به بنده
پاسخ
با سلام ممنون بابت این پست مفید... فقط چرا بعد از وارد کردن فایل shp در گوگل ارث اون پنجره رو نمایش نمیده یعنی هیچ اتفاقی نمیفته
پاسخ
سلام
من چند بار google earrth pro را دانلود کردم ولی نصب آن به مشکل خورده است، در این جا هم لینکی که برای دانلود آن گذاشته شده مشکل دارد، ممنون می شوم بررسی کنید و لینک آن را مجددا بگذارید
پاسخ
(۰۸-۲۸-۱۳۹۴، ۰۳:۲۴ ق.ظ)nazanin77 نوشته است: سلام
من چند بار google earrth pro را دانلود کردم ولی نصب آن به مشکل خورده است، در این جا هم لینکی که برای دانلود آن گذاشته شده مشکل دارد، ممنون می شوم بررسی کنید و لینک آن را مجددا بگذارید

سلام من نسخه رو براتون اینجا آپلود میکنم

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   Google Earth Pro 7.1.5.1557 Final.zip (اندازه: 29.32 MB / تعداد دفعات دریافت: 216)
پاسخ
داده های تمرینی انجام شده در این آموزش رو هم براتون آپلود میکنم
همچنین داده های مربوط به منطقه ولنجک تهران

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   داده های تمرینی.rar (اندازه: 62.28 KB / تعداد دفعات دریافت: 154)
.rar   ولنجک.rar (اندازه: 207.25 KB / تعداد دفعات دریافت: 167)
پاسخ
سلام منم از همین نسخه گوگل ارث استفاده مکینم اما شیب فایل رو وقتی معرفی میکنم هیچ اتفاقی نمیفته و پنجره جدیدی باز نمیشه!!!؟؟؟؟
پاسخ
(۰۸-۲۸-۱۳۹۴، ۱۱:۰۲ ب.ظ)satarkarimi نوشته است: سلام منم از همین نسخه گوگل ارث استفاده مکینم اما شیب فایل رو وقتی معرفی میکنم هیچ اتفاقی نمیفته و پنجره جدیدی باز نمیشه!!!؟؟؟؟
سلام واسه منم همینطور
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
(۰۸-۲۸-۱۳۹۴، ۱۱:۵۲ ق.ظ)فردین آژغ نوشته است:
(۰۸-۲۸-۱۳۹۴، ۰۳:۲۴ ق.ظ)nazanin77 نوشته است: سلام

سلام من نسخه رو براتون اینجا آپلود میکنم

سلام خیلی لطف کردید
پاسخ
با سلام و احترام
خدمت مدیر محترم سایت جناب آقای فردین آزغ؛ با سپاس از لطف شما و در اختیار قرار دادن مطالب مفید و ارزنده در حوزه جی آی اس که یک فرصت برابر برای علاقمندان به این حرفه ایجاد کرده اید مجدد با سپاس فراروان
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  روش محاسبه معابر بین بلوک های شهری قطعا خوشتون میاد behzad1370 6 6,840 ۰۲-۰۳-۱۴۰۰، ۱۱:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: محیا صالحی
  آموزش Tracking analyst مصطفی شعبانی 0 1,510 ۱۰-۰۳-۱۳۹۹، ۰۸:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: مصطفی شعبانی
  آموزش فارسی Geostatistical Analyst مصطفی شعبانی 0 1,271 ۰۸-۳۰-۱۳۹۹، ۰۶:۰۱ ب.ظ
  تئوری مکان یابی مصطفی شعبانی 0 1,399 ۰۸-۲۴-۱۳۹۹، ۰۱:۲۲ ق.ظ
  سیستم تصویر لامبرت مصطفی شعبانی 0 1,437 ۰۸-۱۸-۱۳۹۹، ۰۶:۰۶ ب.ظ
  تحلیل دید مصطفی شعبانی 0 900 ۰۸-۱۳-۱۳۹۹، ۰۹:۲۰ ب.ظ
  GIS برخط (Online GIS) مصطفی شعبانی 0 826 ۰۸-۰۹-۱۳۹۹، ۰۲:۱۹ ق.ظ