انجمن جی آی اس (GIS)
چگونه می توان فایل pdfرا وارد arc map کرد؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: علاوه بر این ها (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%88%D9%87-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: درخواست ها (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: چگونه می توان فایل pdfرا وارد arc map کرد؟ (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-pdf%D8%B1%D8%A7-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-arc-map-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%9F)

صفحه‌ها: 1 2

چگونه می توان فایل pdfرا وارد arc map کرد؟ - پرنیا - ۱۱-۰۵-۱۳۹۲

سلام دوستان
چگونه می توان فایل pdfرا وارد arc map کرد؟

RE: چگونه می توان فایل pdfرا وارد arc map کرد؟ - ganjoor - ۱۱-۰۵-۱۳۹۲

با استفاده از نرم افزار pdf to image به jp یا هر فرمت مورد نظر تبدیل کنید و در ارک مپ add کنید

RE: چگونه می توان فایل pdfرا وارد arc map کرد؟ - arashhabibies - ۱۱-۰۵-۱۳۹۲

سلام
ببخشد سوالتون واضح نیست،چراpdf رو میخواهید وارد ARCGIS بکنید، تا اونجایی که من خبر دارم نمیشه فایل PDF را وارد ARCGIS است ولی شما اگه بگید که میخواهید از این فایل PDF که استفاده ای بکنید شاید بتونم کمکتون بکنم. احتمالا داخل PDF نقشه ای هست می خواهید ازش استفاده کنید؟؟؟؟HuhHuh

RE: چگونه می توان فایل pdfرا وارد arc map کرد؟ - پرنیا - ۱۱-۰۵-۱۳۹۲

با سلام به مهندس گنجور. مهندس مرسی از راهنمایتون. ولی این جواب من نبودExclamation
چرا صورت مساله رو عوض کنم. من فایل پی دی اف رو می خوام مستقم وارد ارک مپ کنم.

با سلام خدمت مهندس arashhabibies . بله من نقشه های پی دفی دارم می خوام وارد ارک مپ کنم.منظورم همینه.

RE: چگونه می توان فایل pdfرا وارد arc map کرد؟ - arashhabibies - ۱۱-۰۵-۱۳۹۲

با سلام
اگر شما می خواهید از این نقشه ها در پروژه کاری خود استفاده کنید تنها راه حلی که به نظر من میرسه اینه که شما به هر حال مشخصاتون حوزه مورد مطالعه را دارید بهتر است که از آن نقشه ها عکس بگیرید و سپس با استفاده از گوگل ارث چهار نقطه برای انجام ژئورفرنس یادداشت کنید. بهتر است عکستان را در فتوشاپ سیاه سفید کنید و بعد عکستون رو ژئورفرنس کرده و ازش استتفاده کنید.
اگر شما از این عکسا میخاهید به عنوان لایه جی آی اسی استفاده کنید باید این مراحل رو انجام بدهید که بسته به مقیاس نقشه اندکی خطا داره ولی کارتون رو راه می اندازه.

RE: چگونه می توان فایل pdfرا وارد arc map کرد؟ - MAJID ASADI - ۱۱-۰۵-۱۳۹۲

با سلام خدمت تمامی دوستان. با احترام به روش تمامی دوستان.
روش وارد کردن فایل pdfرا وارد arc map به اینگونه می باشد که ابتدااز منوی insert گزینه object را انتخاب کنید. سپس نوع فایل ورودی را pdf قرار دهید. این کار را هم در دید layout و هم در دید data می توانید انجام دهید.

مرسی مهندس majidii بالاخره تونستمHeart

RE: چگونه می توان فایل pdfرا وارد arc map کرد؟ - ganjoor - ۱۱-۰۵-۱۳۹۲

مثل همیشه عالی بود جناب مجیدی و همچنین جای تشکر داره از خانوم پرنیا
اما 2 تا سوال داشتم ؟
1_ هدفتون از وارد کردن pdf در arcmap چی بود که به فکر این کار افتادید؟
2-ایا همانند jp قابل ژیورفرنس هست

RE: چگونه می توان فایل pdfرا وارد arc map کرد؟ - MAJID ASADI - ۱۱-۰۵-۱۳۹۲

سلام مهندس گنجور
من نام کاربریم تو تمام سایت های جی ای اس سنجش از دور.... majidii هستش.
نام بنده مجید اسدی می باشدBig Grin
مهندس گنجور من نمی دونم هدف خانم پرنیا چی می باشد. ولی نقشه های هستش با کیفیت بالا که باید با پی دی اف سیو شود. اگه ما بخوایم فایل مون تبدیل به عکس کنیم واقعا خیلی از چیزهارو از دست می دیم.یه نقشه براتون آپلود می کنم.

سلام
مهندس گنجور هدف خاصی ندارم. فایل هام پی دی افی هستند خبRolleyes