انجمن جی آی اس (GIS)
برای اینکه gis را حرفه ای کار کنم باید چ چیزایی بدونم؟ و کاربردشون کجاست؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: عمومی (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C)
+--- انجمن: گپ و گفت ها دوستانه (http://forum.arcgis.ir/Forum-%DA%AF%D9%BE-%D9%88-%DA%AF%D9%81%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87)
+--- موضوع: برای اینکه gis را حرفه ای کار کنم باید چ چیزایی بدونم؟ و کاربردشون کجاست؟ (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%A9%D9%87-gis-%D8%B1%D8%A7-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D9%86%D9%85-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DA%86-%DA%86%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86%D9%85%D8%9F-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D8%B4%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

برای اینکه gis را حرفه ای کار کنم باید چ چیزایی بدونم؟ و کاربردشون کجاست؟ - rahmaninezhad - ۰۴-۲۸-۱۳۹۳

با سلام خدمت اعضای انجمن. من میخام gis رو به صورت حرفه ای کار کنم ولی نمی دونم باید از کجا شروع کنم و کاربردشون کجاس؟ لطفا کمکم کنید.ممنونم

RE: برای اینکه gis را حرفه ای کار کنم باید چ چیزایی بدونم؟ و کاربردشون کجاست؟ - s_sh - ۰۴-۲۸-۱۳۹۳

سوال خوبیهRolleyes
منم مشتاقم جواب دوستان و مهندسین عزیز رو بشنوم

RE: برای اینکه gis را حرفه ای کار کنم باید چ چیزایی بدونم؟ و کاربردشون کجاست؟ - جواد عباس نژاد - ۰۴-۲۹-۱۳۹۳

gis دنیای اطلاعات جغرافیایی هس پیشنهادم اینه که اگه میخای حرفه ای کارکنی باید به سمت web gis و برنامه نویسی در محیط این نرم افزار روی ببرید. موفق باشین

RE: برای اینکه gis را حرفه ای کار کنم باید چ چیزایی بدونم؟ و کاربردشون کجاست؟ - s_sh - ۰۴-۲۹-۱۳۹۳

خب پیش نیاز رفتن به سمت برنامه نویسی چیه؟
باید در چه سطحی باشی تا بتونی برنامه برای gis بنویسی؟

RE: برای اینکه gis را حرفه ای کار کنم باید چ چیزایی بدونم؟ و کاربردشون کجاست؟ - behdad - ۰۴-۲۹-۱۳۹۳

برای ورود به Webgis اولین کار یادگیری یکی از زبانهای برنامه نویسی هستش. برای اینکار باید حتما و حتما جاوا اسکریپت رو بلد باشین و در کنار این زبان برنامه نویسی سی شارپ یا پایتون رو هم بلد باشین.بعدش طراحی وب هستش که باید html و css رو باید بلد باشین.اینا رو که یاد گرفتین نوبت به نرم افزارهای اوپن سورس میرسه که بهترینش map server هستش.

RE: برای اینکه gis را حرفه ای کار کنم باید چ چیزایی بدونم؟ و کاربردشون کجاست؟ - rahmaninezhad - ۰۴-۲۹-۱۳۹۳

یعنی اگه کسی ک بخاد از سطح مقدماتی شروع کنه باید از اینجا شروع کنه؟!! خب اگه اینا رو یاد گرفت کجا میتونه بکار ببره؟ اگه ممکنه ی مثال بزنید. ممنون

RE: برای اینکه gis را حرفه ای کار کنم باید چ چیزایی بدونم؟ و کاربردشون کجاست؟ - alirezaee - ۰۴-۳۰-۱۳۹۳

(۰۴-۲۹-۱۳۹۳، ۰۴:۱۳ ب.ظ)rahmaninezhad نوشته است: یعنی اگه کسی ک بخاد از سطح مقدماتی شروع کنه باید از اینجا شروع کنه؟!! خب اگه اینا رو یاد گرفت کجا میتونه بکار ببره؟ اگه ممکنه ی مثال بزنید. ممنون

سلام
دوست عزیز شما نمیتونین از پله اول بپرین پله آخر. اگر بخواین GIS یاد بگیرین باید مرحله به مرحله پیش برین. از مرحله یک شروع کن. مثله اکثر کتابای آموزشی که شاید بهترینش همون کتاب مهندس سارا سنجری باشه یا کتاب مهندس عبدالله زارعی، ولی بهتون پیشنهاد میکنم کلاس حتما برید چون تو کلاسا به چیزایی بر میخورین که تو هیچ کتابی نیست، یا اگرم باشه نامفهوم بیانش کردن. این توضیحاتی که دوستمون گفتن تو ایران به کار نمیاد. شما باید ادارات و شرکتها رو در نظر بگیرین که از یک GIS کار چی میخوان. هنوزم تو شهرداریهای کلان شهرا تبدیل فایل کد به shp یکی از پرکاربردترین کارای GISه که یه بچه هم میتونه انجامش بده. یا منابع طبیعی با نرم افزار GIS نقشه هاشونو فقط نگا میکنن و اسم این کارو گذاشتن GIS بلد بودن. در آخر بازم باید بگم که برا یادگیری GIS باید زمان بذارین و هزینه کنین. با تشکر

RE: برای اینکه gis را حرفه ای کار کنم باید چ چیزایی بدونم؟ و کاربردشون کجاست؟ - rahmaninezhad - ۰۴-۳۱-۱۳۹۳

از راهنمایی همه دوستان ممنونم
موفق و پیزوز باشید