عدم همپوشانی مرز مناطق - نسخهی قابل چاپ +- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir) +-- انجمن: عمومی (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C) +--- انجمن: گپ و گفت ها دوستانه (http://forum.arcgis.ir/Forum-%DA%AF%D9%BE-%D9%88-%DA%AF%D9%81%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87) +--- موضوع: عدم همپوشانی مرز مناطق (/Thread-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D9%87%D9%85%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B7%D9%82) |
عدم همپوشانی مرز مناطق - samin - ۰۶-۲۱-۱۳۹۳ سلام دوستان یه سوال دارم امیدوارم راهنمایی ام کنید؛ من برای منطقه مورد مطالعه ام یک لایه مرز دارم که نسبتا دقیق و جدید است. از طرفی مجبور شدم یک نقشه مربوط به سال 75 را رقومی کرده و از اطلاعات آن نیز استفاده کنم. متاسفانه این دو لایه (مرز) با هم انطباق ندارند آیا راهی وجود دارد؟؟؟ RE: عدم همپوشانی مرز مناطق - shiva_sh - ۰۶-۲۱-۱۳۹۳ (۰۶-۲۱-۱۳۹۳، ۰۹:۴۵ ق.ظ)samin نوشته است: سلام دوستان یه سوال دارم امیدوارم راهنمایی ام کنید؛ سلام دوست عزیز باید سیستم مختصات دو لایه یکی باشند تا روی هم قرار بگیرند.مثلا یا درجه باشند یا متریک یا لمبرت و ... . RE: عدم همپوشانی مرز مناطق - samin - ۰۶-۲۱-۱۳۹۳ (۰۶-۲۱-۱۳۹۳، ۱۲:۰۱ ب.ظ)shiva_sh نوشته است:(۰۶-۲۱-۱۳۹۳، ۰۹:۴۵ ق.ظ)samin نوشته است: سلام دوستان یه سوال دارم امیدوارم راهنمایی ام کنید؛ با سلام و سپاس.سیستم مختصات یکسان است.منظور من از عدم همپوشانی اینست که این دو لایه کاملا بر هم منطبق نیستند و مرز لایه جدید تر در مقایسه با لایه قدیمی تر (سال1375)دارای جزییات بیشتری است و در برخی موارد تا حدی بزرگتر از لایه مرز قدیمی تر است.به همین دلیل این امکان وجود ندارد که عوارض موجود در بطن لایه مرز قدیمی(1375) را با توجه به لایه مرز جدید به پلیگون تبدیل کنم. زیرا برای مقایسه و ... نیاز است که تمام لایه ها از یک چارچوب واحد تبعیت کتتد. RE: عدم همپوشانی مرز مناطق - Azad Abdullahi - ۰۶-۲۲-۱۳۹۳ Salam , agar dadeha o kar kardan ba an barae shoma moheme mitoonid ba estefade az "spatial Join" 2 ta laya ra ra join konin o ba an kar konin, agar "Geography" barae shoma moheme mitoonin dar "Advanced Editing toolbar" ba estefade az "REPLACE GEOMETRY" polygonhatoon ra replace konin bedoone inke dadeha ra tagheer bedin: http://resources.arcgis.com/en/help/main/10.1/index.html#/Replacing_a_feature_s_geometry_with_an_entirely_new_shape/01m80000001s000000/ Ya mitoonin az "TOPOLOGY" dar "DataBase" estefade konin. 2 ta laya ra dakhele ye "Feature dataset" gharar bedin o ba estefade az "Topology" anha ra montabegh konin. Ya mesal dorost kardane "Topology" : https://www.youtube.com/watch?v=hIDxUcG8op0 Moafagh bashin |