انجمن جی آی اس (GIS)
طراحی یه نقشه استاندارد - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: تخصصی (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C)
+--- انجمن: طراحی نقشه (Cartography Design) (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-Cartography-Design)
+--- موضوع: طراحی یه نقشه استاندارد (/Thread-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%DB%8C%D9%87-%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF)

صفحه‌ها: 1 2

طراحی یه نقشه استاندارد - فردین آژغ - ۰۴-۰۱-۱۳۹۲

بخدا اصلا قصد توهین ندارم و اصلا هم از این ناراحت نیستم که این نقشه تهیه شده و یکی تهیش کرده از این ناراحتم که سه تا از سازمان ها و پژوهشکده های مهم کشور لوگوشون رو این نقشس آخه اینو کجای دلم بذارممممممممممSad((((((
بیاید باهم مشکلات این نقشه رو که یه دبستانی هم میتونه تهیش کنه بررسی کنیم Smile

RE: طراحی یه نقشه استاندارد - samira roshanaie - ۰۴-۰۱-۱۳۹۲

به نظر من که اصلن نیازی به این کار نیست. یه ضربدر قرمز باید روش کشید.
سرتاپاش اشکاله!

RE: طراحی یه نقشه استاندارد - یاسمن رضائیان - ۰۴-۰۱-۱۳۹۲

(۰۴-۰۱-۱۳۹۲، ۰۱:۵۱ ب.ظ)فردین آژغ نوشته است: بخدا اصلا قصد توهین ندارم و اصلا هم از این ناراحت نیستم که این نقشه تهیه شده و یکی تهیش کرده از این ناراحتم که سه تا از سازمان ها و پژوهشکده های مهم کشور لوگوشون رو این نقشس آخه اینو کجای دلم بذارممممممممممSad((((((

الآن فقط دارید میگید سرتاپا اشکاله یا می خوایید اشکالاشو برطرف کنید و یکی دیگه بکشید ازش؟

RE: طراحی یه نقشه استاندارد - samira roshanaie - ۰۴-۰۱-۱۳۹۲

این یه نمونه نقشه اس که من برای یکی از پروژه های دانشگاهم کار کردم.
البته به تناسب میزان اطلاعاتی که لازم بود توش باشه، خیلی ساده اس.
ولی بعدا سعی می کنم از نمونه نقشه های حرفه ای که مربوط به پروژه های کاریم هست رو هم بذارم.

RE: طراحی یه نقشه استاندارد - فردین آژغ - ۰۴-۰۲-۱۳۹۲

فوق العادس
آفرین
عالییییییییه
این نقشه مال پژوشکده اقلیم شناسیه و کار شما یه کار دانشجوییی
تفاوت رو واقعا باید اینجا احساس کرد
تفاوت یه بنز و یه پیکانهSmile

RE: طراحی یه نقشه استاندارد - عباسعلی داداشی - ۰۵-۲۷-۱۳۹۲

نته،نته،نته،واقعا جای....داره!یعنی باید داد ازش مجسمه ساخت سر در هر دانشگاه یه دونه نصب کنن!!!!
دوستان افق کاری که می گن، همینه، توجه داشته باشید!!!!

RE: طراحی یه نقشه استاندارد - کریمی - ۰۵-۳۰-۱۳۹۲

(۰۴-۰۱-۱۳۹۲، ۰۱:۵۱ ب.ظ)فردین آژغ نوشته است: بخدا اصلا قصد توهین ندارم و اصلا هم از این ناراحت نیستم که این نقشه تهیه شده و یکی تهیش کرده از این ناراحتم که سه تا از سازمان ها و پژوهشکده های مهم کشور لوگوشون رو این نقشس آخه اینو کجای دلم بذارممممممممممSad((((((

سلام.جناب آژغ. نقشه که در نگاه اول خیلی ضعیفه. چند تا ایراد از نقشه: راهنمای نقشه که دوتا از رنگهاش ظاهرا بیهوده است.مقیاس خطی نقشه اعدادش اصلا تنظیم نشده و گویا نیست و فونت آن هم افتضاح است(ما فارسی زبانیم). از لحاظ زیبایی هم فوق ضعیف است.کادر بندی نامناسب است. تنوع رنگی پایین.
ضمنا تو 5دقیقه میشه همچین نقشه ای تهیه کرد! اما نقشه اون خانم هم برای یک کار دانشجویی عالیه.

RE: طراحی یه نقشه استاندارد - yadman - ۰۶-۰۱-۱۳۹۲

دوستان ازتون خواهش مي كنم دقيقا استانداردها رو اينجا بذارين و با يه مقاله كامل و دقيق علمي دوستان رو ياري رسانيد.

RE: طراحی یه نقشه استاندارد - shima512 - ۰۶-۰۸-۱۳۹۲

بسیار عالی!!! به نظر منم باید خط قرمز کشید روش

RE: طراحی یه نقشه استاندارد - zamani - ۰۶-۰۸-۱۳۹۲

(۰۵-۳۰-۱۳۹۲، ۰۶:۵۶ ب.ظ)کریمی نوشته است:

سلام.جناب آژغ. نقشه که در نگاه اول خیلی ضعیفه. چند تا ایراد از نقشه: راهنمای نقشه که دوتا از رنگهاش ظاهرا بیهوده است.مقیاس خطی نقشه اعدادش اصلا تنظیم نشده و گویا نیست و فونت آن هم افتضاح است(ما فارسی زبانیم). از لحاظ زیبایی هم فوق ضعیف است.کادر بندی نامناسب است. تنوع رنگی پایین.
ضمنا تو 5دقیقه میشه همچین نقشه ای تهیه کرد! اما نقشه اون خانم هم برای یک کار دانشجویی عالیه.

نقشه پر از ایراد هست. خوب امکان داره کسی که ترسیم کرده شاید تازه وارد بوده و نمیشه ازش ایراد گرفت. متاسفانه چرا این ارگانها و سازمانها کارشون رو به همچین شخصی میدن و بدتر از اون تایید میکنن و میدن بیرون.