انجمن جی آی اس (GIS)
عدم قرار گیری لایه ها روی یکدیگر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: علاوه بر این ها (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%88%D9%87-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: درخواست ها (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: عدم قرار گیری لایه ها روی یکدیگر (/Thread-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%DB%8C%DA%A9%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1)

عدم قرار گیری لایه ها روی یکدیگر - ganjoor - ۱۲-۰۱-۱۳۹۳

سلام به دوستان
من نیاز به تولید یک داده اقلیمی جدید داشتم . داده ها را استخراج کردم و وارد اکسل نمودم x و y هم وارد کردم و اکسپورتم هم گرفتم .اما لایه ها روی هم قرار نمی گیرند.
ترفندهایی را که زدم می گم اگه دوستان راه حل دیگه ای به نظرشون می رسه ممنون می شم کمک کنند.
1- زمان اکسپورت گرفتن اکسل هم سیستم تصویر مشخص کردم هم مشخص نکردم.(فرقی نداشتن)
2-هم دستور پروژکشن انجام دادم هم دیفاین را ، اما باز هم جواب نداد.

این هم تصویر

[attachment=2744]

RE: عدم قرار گیری لایه ها روی یکدیگر - abdolrahman - ۱۲-۰۱-۱۳۹۳

[quote='ganjoor' pid='9086' dateline='1424444318']
سلام به دوستان
من نیاز به تولید یک داده اقلیمی جدید داشتم . داده ها را استخراج کردم و وارد اکسل نمودم x و y هم وارد کردم و اکسپورتم هم گرفتم .اما لایه ها روی هم قرار نمی گیرند.
ترفندهایی را که زدم می گم اگه دوستان راه حل دیگه ای به نظرشون می رسه ممنون می شم کمک کنند.

این هم تصویر

سلام. احتمالا نقشه مبنای شما درست ژئورفرسینگ نشده است. یا سیستم ژئورفرسینگ دو نقشه یکسان نیست.یکی متریک یکی درجه! به هر حال به نظر من اشکال در ژئورفرنسینگ است.

RE: عدم قرار گیری لایه ها روی یکدیگر - shanderman - ۱۲-۰۱-۱۳۹۳

[quote='abdolrahman' pid='9087' dateline='1424444951']
[quote='ganjoor' pid='9086' dateline='1424444318']
سلام به دوستان

این هم تصویر

سلام. احتمالا نقشه مبنای شما درست ژئورفرسینگ نشده است. یا سیستم ژئورفرسینگ دو نقشه یکسان نیست.یکی متریک یکی درجه! به هر حال به نظر من اشکال در ژئورفرنسینگ است.
مهندس عزيزدستورspatial adjustment رو نيزامتحان كن.

RE: عدم قرار گیری لایه ها روی یکدیگر - ganjoor - ۱۲-۰۱-۱۳۹۳

همانطور که قبلا توضیح دادم تمامی روش ها را امتحان کردم.و در آخر هم به نتیجه شما رسیدم و به جوابم رسیدم.
اما این راهش نیست چون موقعیت ها تا حدودی اختلاف پیدا می کنند.
اگر کسب از دوستان راه دیگه ای به نطرش رسید ممنون می شوم

RE: عدم قرار گیری لایه ها روی یکدیگر - سامان نوری - ۱۲-۰۲-۱۳۹۳

سلام
اگه امکانش هست داده هاتون رو آپ کنید

RE: عدم قرار گیری لایه ها روی یکدیگر - jalalaziz - ۱۲-۰۳-۱۳۹۳

با سلام
این وضعیت به دلیل صحیح نبودن موقعیت جغرافیایی یکی از لایه هاست
اگر نقاط موجود در اکسل به سیستم مختصات utm هستندو هنگام ساخت لایه نقطه ای این سیستم را انتخاب و زون موردنظر را به درستی وارد کرده باشید. پس این لایه شما هیچ مشکلی ندارد. وایراد در لایه دوم شماست که موقعیت درستی ندارد.