انجمن جی آی اس (GIS)
سوال؟! - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: تخصصی (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C)
+--- انجمن: موضوعات عمومی GIS (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-GIS)
+--- موضوع: سوال؟! (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%9F--341)

صفحه‌ها: 1 2

سوال؟! - me8rdad - ۰۴-۰۳-۱۳۹۲

با عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان!
یه سوال دارم اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم..
میخوام ببینم راهی هست تا اطلاعات یک لایه رو از طریق پرسش گیری و یا راه دیگه از لایه دیگه خارج کنیم..
مثال:
تعدادی عارضه داریم که بصورت point هستش و میخوایم ببینیم توی یک منطقه خاص، توی هر تراکم چه تعداد از اون عارضه قرار میگیره..
تراکم ها در قالب Polygon و با سیمبولوژی تفکیک شده..
چشمی و با شمارش میشه اینکارو کرد اما میخوام ببینم راه اصلی و میانبرش کدومه!!
با تشکر

RE: سوال؟! - me8rdad - ۰۴-۰۳-۱۳۹۲

ممنون دوست عزیز جواب داد..
یه سوال دیگه هم دارم..

وقتی بافر میزنم از محدوده نقشه اصلی میزنه بیرون.. چیکار کنیم که بیرون نزنه؟!

واسه ایجاد حریم رستری توی نقشه ها با ابزار Euclidean Distance با تنظیم کردن Extent و Mask روی نقشه اصلی، فقط داخل نقشه حریم ایجاد میکنه اما نمیدونم چرا روی بافر جواب نمیده بهم Huh و همش بافر از نقشه میزنه بیرون
پیشاپیش thanks a lot

RE: سوال؟! - ganjoor - ۰۴-۰۳-۱۳۹۲

spatial refrence جغرافیایی نیست؟

دقیقا متوجه نمیشم منظورتون چیه.. و آیا لایه خاصی منظورتونه یا نه!
به شخصه و به دلیل اطلاعات مختصری که دارم تا حالا با Spatial reference در مورد لایه های برداری بر نخوردم..
فقط میدونم عکسهای اسکن شده رو که ژئورفرنس میکردیم مبرفتیم با آرک کاتالوگ Spatial reference تعریف میکردیم واسش.. اما در مورد لایه برداری I Don't Know
اما من لایه هام همش UTM هستش

RE: سوال؟! - ganjoor - ۰۴-۰۳-۱۳۹۲

اگر امکانش هست فایل را ضمیمه کنید تا بهتر متوجه شویم که مشکل چیست[/align]

در فایل اول از طریق Euclidean Distance حریم رو در داخل محدوده نقشه ایجاد می کنیم..
در فایل دوم وقتی از دستور Buffer استفاده میکنیم از محدوده نقشه خارج میشه!!
یه ریزه کاری باید داشته باشه که...

RE: سوال؟! - ganjoor - ۰۴-۰۴-۱۳۹۲

منم بعضی موقع ها زمان clip کردن با این مشکل روبه رو می شم .دلیلش و نتونستم بفهمم اما می دونم در فروم کسانی هستند که می تونند کمکمون کنند منتطر پاسخشون می شیم.
شرمنده نتونستم کمک کنم

RE: سوال؟! - me8rdad - ۰۴-۰۴-۱۳۹۲

دشمنت شرمنده دوست عزیز..
همه اینجاییم که یه چیزی یاد بگیریم و اگه دوستان در توانشون هست به بقیه هم یاد بدن..
بابت جواب قبلی هم ممنون..

RE: سوال؟! - me8rdad - ۰۴-۰۴-۱۳۹۲

با یه ساعت فک کردن و حقه و کلک Cool تونستم یه راهی پیدا کنم اما این راه اصلیش نیست.. اگه کسی راهش رو بلده کمک کنه..
با ابزار Identity از مسیر Arc Toolbox >> Analysis Tools >> Overlay >> Identity لایه اصلی و بافر رو با هم ترکیب کردم و از طریق سیمبولوژی و Unique Values لایه ها رو مجزا نشون دادم تا اون چیزی که میخواستم بشه..

RE: سوال؟! - فردین آژغ - ۰۴-۰۴-۱۳۹۲

(۰۴-۰۳-۱۳۹۲، ۰۷:۱۴ ب.ظ)me8rdad نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید به همه دوستان!
یه سوال دارم اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم..
میخوام ببینم راهی هست تا اطلاعات یک لایه رو از طریق پرسش گیری و یا راه دیگه از لایه دیگه خارج کنیم..
مثال:
تعدادی عارضه داریم که بصورت point هستش و میخوایم ببینیم توی یک منطقه خاص، توی هر تراکم چه تعداد از اون عارضه قرار میگیره..
تراکم ها در قالب Polygon و با سیمبولوژی تفکیک شده..
چشمی و با شمارش میشه اینکارو کرد اما میخوام ببینم راه اصلی و میانبرش کدومه!!
با تشکر
برای این سوال راه های زیادی هست مثلا به راهش intersect بگیر از لایه ها
نقاط رو با لایه پلی گونیت intersect بده
البته لایه پلی گونیت باید کد داشتهه باشه که تو مثال شما اسم محله یا کد محله همون کد میشه
بعد از انجام این کار یک لایه جدید پوینتی ایجاد میشه که که اگر جدول توصیفیش رو باز کنیم اطلاعات محلات هم داخلش هست مثلا محله 1 شما سه بار تکرار شده و این نشون میده که در این سه پوینت وجود دارد.
شما رو فیل کد محلاتون راست کلیک کرده و دستور summerize رو بزنین و با قبول تنظیمات پیش فرض اوکی کنید (اگه خواستین مسیر خروجی رو براش تنظیم کنید) سپس یک خروجی table به شما میدهد که در تب source قابل مشاهده است و شما اون رو باز کنید و میبینید که هر محله چند نقطه دارد.