انجمن جی آی اس (GIS)
آموزش درون یابی به روش زمین آمار درArcgis(فیلم) - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: تخصصی (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C)
+--- انجمن: آنالیز ها و تحلیل های جغرافیایی (Analysis and Geoprocessing) (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%A2%D9%86%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B2-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%BA%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-Analysis-and-Geoprocessing)
+--- موضوع: آموزش درون یابی به روش زمین آمار درArcgis(فیلم) (/Thread-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%86-%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1Arcgis-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85)

آموزش درون یابی به روش زمین آمار درArcgis(فیلم) - عباسعلی داداشی - ۰۴-۲۱-۱۳۹۲

محتوای فایل فشرده:
1-فیلم آموزشی
2-داده های تمرینی
3-نمونه نهایی کار

درون یابی روش بر آورد ارزش پدیده ها در مکان های نمونه برداری نشده و با استفاده از مقادیر معلوم در نقاط همسایه است.(در آمدی بر سیستم اطلاعات جغرافیایی.انتشارات دانشگاه پیام نور.قهرودی تالی و بابایی فینی،چاپ اول آذر 1389.ص78)
در یک دسته بندی کلی روش های درون یابی به دو دسته بزرگ تقسیم می شوند
1- روش های درون یابی جبری و قطعی
2- روش های درون یابی زمین آمار (همان منبع .ص 80و81)
این آموزش به شماره 2می پردازد.
و اما روش درون یابی زمین آمار:
علم زمین آمار از آماره ها در علوم مربوط به زمین شناسی و جغرافیا استفاده می کند.به بیان دیگر علم آمار فضایی است.روش های زمین آمار توابع ریاضی و آماری را به کار می گیرند.این تکنیک نقاط مجهول را بر اساس خود همبستگی بین نقاط اندازه گیری شده و ساختار فضایی آن ها پیش بینی می کند. (همان منبع .ص 81)
[تصویر:  00003.gif]

RE: آموزش درون یابی به روش زمین آمار درArcgis(فیلم) - fateme.salari03@gmail.com - ۰۲-۲۱-۱۳۹۴

سلام. Geostatistical analyst برای من غیر فعاله. به هر دری می زنم فعال نمیشه وقتی دیتارو فراخوانی می کنم. با تمرینای همین کتابم کار میکنم.
تو help نوشته بود باید extention نصب باشه. اگر نبست مشکل لایسنس داره.
اگه راه حلی دارین لطفا زودتر به من بگید. امتحان دارم
ممنون

RE: آموزش درون یابی به روش زمین آمار درArcgis(فیلم) - sirvan - ۰۲-۲۴-۱۳۹۴

سلام
آیا راهنمای فارسی SAGA GIS موجود هست دوستانHeart
؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: آموزش درون یابی به روش زمین آمار درArcgis(فیلم) - basin - ۰۷-۱۹-۱۳۹۴

ابزار تحلیلی GeoStatistical روش و امکانی برای ایجاد سطوح پیوسته بر اساس داده های نقاط گسسته می باشد. سطوح حاصله معادل تخمین متغییر های مکانی در یک منطقه می باشند. Interpolation یکی از روش های پر کاربرد در مطالعات آب های سطحی و زیرزمینی است که بدون شناخت ماهیت محاسبات نمی توان به جواب دقیقی در استفاده از این ابزار دست یافت.
با استفاده از مجموعه فیلم آموزشی و فایل اسلاید ذیل قادر خواهید بود تا به میان یابی با استفاده از الحاقی مذکور در سیستم اطلاعات جغرافیایی بپردازید. همچنین فایل های محاسباتی (اکسل، MiniTab و سیستم اطلاعات جغرافیایی و...) به این مجموعه پیوست شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه شود به اینجا

RE: آموزش درون یابی به روش زمین آمار درArcgis(فیلم) - rashidimarziye - ۱۱-۲۶-۱۳۹۵

سلام
آیا میتونین فیلم یا مطلب آموزشی از روش درون یابی زمین آمار به روش کریجینگ در اختیار بنده بزارین؟؟ ممنون و تشکر پیشاپیش