تبدیل فرمت DGN به SHP - نسخهی قابل چاپ +- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir) +-- انجمن: علاوه بر این ها (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%88%D9%87-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7) +--- انجمن: درخواست ها (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7) +--- موضوع: تبدیل فرمت DGN به SHP (/Thread-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%AA-DGN-%D8%A8%D9%87-SHP) |
تبدیل فرمت DGN به SHP - amirkhani11 - ۰۸-۱۱-۱۳۹۵ بنده تعدادی داده با فرمت DGN دارم در نرم افزار Microstation نوشته های فارسی آن را به خوبی نشان می دهد اما وقتی این داده را به فرمت DWG یا SHP تبدیل می کنم نرم افزار آرک جی آی اس تمامی نوشته را به هم ریخته نشان می دهد ... هرچه فونت در اینترنت پیدا نمودم در کامپیوتر نصب نمودم و تنظیمات کنترل پانل را هم بررسی کرده ام، اما باز هم آرک جی آی اس نمی تواند نوشته های فارسی آن را درست نشان دهد... الان آیا مشکل از ویندوز است از نسخه آرک جی آی اس ؟ RE: تبدیل فرمت DGN به SHP - rhokkam - ۰۸-۱۵-۱۳۹۵ سلام در مورد فایلهای microstation اطلاعات زیادی ندارم ولی همین مشکل درمورد فایلهای AutoCAD نیز وجود دارد. در اتوکد اگر متنها با Mtext نوشته شوندد و از فونت های truetype ویندوز استفاده شود، در ArcGIS هم صحیح نشان داده میشوند ولی اگر متنها با دستور قدیمی Dtext نوشته شده باشند و از فونتهای shx اتوکد استفاده شده باشند، تقریبا میتوان گفت راه حلی ندارد و یا بسیار مشکل میشود فارسی این متنها را در محیط ArcGIS تبدیل کرد. این مشکل مربوط به خود MicroStation و AutoCAD است که از فونتهای خاص استفاده میکنند. |