انجمن جی آی اس (GIS)
راهنمایی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: تخصصی (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C)
+--- انجمن: موضوعات عمومی GIS (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-GIS)
+--- موضوع: راهنمایی (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C--4413)

راهنمایی - fariba - ۱۱-۰۱-۱۳۹۵

سلام بر دوستان یک سوال داشتم چگونه میتوان در آرکمپ یک زمین عرصه را تبدیل به اعیانی کرد ممنوع

RE: راهنمایی - fariba - ۱۱-۰۳-۱۳۹۵

(۱۱-۰۱-۱۳۹۵، ۱۱:۰۲ ق.ظ)fariba نوشته است: سلام بر دوستان یک سوال داشتم چگونه میتوان در آرکمپ یک زمین عرصه را تبدیل به اعیانی کرد ممنوع
راهنمایی ایم کنید دوستان لطفا

RE: راهنمایی - شهرام ملکی - ۱۱-۰۵-۱۳۹۵

(۱۱-۰۳-۱۳۹۵، ۰۸:۱۳ ب.ظ)fariba نوشته است:
(۱۱-۰۱-۱۳۹۵، ۱۱:۰۲ ق.ظ)fariba نوشته است: سلام بر دوستان یک سوال داشتم چگونه میتوان در آرکمپ یک زمین عرصه را تبدیل به اعیانی کرد ممنوع

طبق تعریف عرصه زمين است و منظور از اعيان ساختمان مي باشد كه داراي كاربري هاي مسكوني، اداري ،تجاري و ....مي باشد. حالا طبق تعریف ذکر شده در دنیای واقعی چطور میشه عرصه را به اعیان تبدیل کرد؟ شما جواب این سوال رو بدید تا من و سایر دوستان کمک تون بکنیم.

ممنون

RE: راهنمایی - fariba - ۱۱-۰۶-۱۳۹۵

(۱۱-۰۵-۱۳۹۵، ۰۲:۴۰ ب.ظ)شهرام ملکی نوشته است:

طبق تعریف عرصه زمين است و منظور از اعيان ساختمان مي باشد كه داراي كاربري هاي مسكوني، اداري ،تجاري و ....مي باشد. حالا طبق تعریف ذکر شده در دنیای واقعی چطور میشه عرصه را به اعیان تبدیل کرد؟ شما جواب این سوال رو بدید تا من و سایر دوستان کمک تون بکنیم.

ممنون
سلام ببخشید اگر سوالم نامفهوم بود چگونه در آرک مپ میشه عرصه را به اعیان تبدیل کرد؟

RE: راهنمایی - fariba - ۱۱-۱۱-۱۳۹۵

(۱۱-۰۶-۱۳۹۵، ۱۰:۱۹ ق.ظ)fariba نوشته است:
(۱۱-۰۵-۱۳۹۵، ۰۲:۴۰ ب.ظ)شهرام ملکی نوشته است:

ممنون
سلام ببخشید اگر سوالم نامفهوم بود چگونه در آرک مپ میشه عرصه را به اعیان تبدیل کرد؟
سلام خواهشا" راهنمایم کنید برای پروژه دانشگاه احتیاج دارم .

RE: راهنمایی - شهرام ملکی - ۱۱-۱۱-۱۳۹۵

سلام ببخشید من از شما خواستم راهنمایی کنید منظور شما از تبدیل عرصه به اعیان چیه؟ شما دو تا پیام دقیقا مثل هم فرستادید. با یک مثال لطفا بفرمایید چی میخوایید؟

RE: راهنمایی - fariba - ۱۱-۱۲-۱۳۹۵

(۱۱-۱۱-۱۳۹۵، ۰۴:۰۱ ب.ظ)شهرام ملکی نوشته است: سلام ببخشید من از شما خواستم راهنمایی کنید منظور شما از تبدیل عرصه به اعیان چیه؟ شما دو تا پیام دقیقا مثل هم فرستادید. با یک مثال لطفا بفرمایید چی میخوایید؟
ببخشید واقعیت این است که من یک نقشهcad در اختیار دارم در داخل برنامه آرک مپ به وسیله select by attribute یک خروجی از پلاکهای عرصه و اعیان گرفتم الان سوال من این است که یک سری پلاک که به صورت عرصه نمایش داده میشود کاربری آنها تغییر کرده و کاربری فعلی آنها به صورت اعیانی مسکونی میباشد میخواهم بدانم چگونه باید در داخل آرک مپ این تغییرات را اعمال کنم .

RE: راهنمایی - fariba - ۱۱-۲۰-۱۳۹۵

(۱۱-۱۲-۱۳۹۵، ۱۰:۴۱ ق.ظ)fariba نوشته است:
(۱۱-۱۱-۱۳۹۵، ۰۴:۰۱ ب.ظ)شهرام ملکی نوشته است: سلام ببخشید من از شما خواستم راهنمایی کنید منظور شما از تبدیل عرصه به اعیان چیه؟ شما دو تا پیام دقیقا مثل هم فرستادید. با یک مثال لطفا بفرمایید چی میخوایید؟
ببخشید واقعیت این است که من یک نقشهcad در اختیار دارم در داخل برنامه آرک مپ به وسیله select by attribute یک خروجی از پلاکهای عرصه و اعیان گرفتم الان سوال من این است که یک سری پلاک که به صورت عرصه نمایش داده میشود کاربری آنها تغییر کرده و کاربری فعلی آنها به صورت اعیانی مسکونی میباشد میخواهم بدانم چگونه باید در داخل آرک مپ این تغییرات را اعمال کنم .

سلام از دوستان کسی نمی تواند من را راهنمایی کند؟

RE: راهنمایی - شهرام ملکی - ۱۱-۲۱-۱۳۹۵

سلام اون پلاک هایی که به صورت عرصه بودند و حالا شدند اعیانی رو شما اگه میدونید خب براحتی میتونید در جدول اطلاعاتیشون مشخصات اعیانی مسکونی بهش بدید. به هر صورت تقریباً هر تغییری در ArcMap امکان پذیره. تنها مشکل در کار شما اینه که تغییرات املاکی که رخ دادن رو بدونید بقیه اش در ArcMap راحته.

مراحل رو زیر رو در نظر داشته باشید:
1- بعد از فراخوانی لایه در محیط نرم افزار ArcMap شما باید از طریق Editor بخش Start رو روشن کنید.
2- سپس با راست کلیک کردن روی لایه خودتون قسمت Open Attrbiute Table ستونی که مشخصات عرصه و اعیانی را دارد تغییر بدید.
3- در نهایت ادیتور رو Stop نمایید.