انجمن جی آی اس (GIS)
سوال - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: تخصصی (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C)
+--- انجمن: موضوعات عمومی GIS (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-GIS)
+--- موضوع: سوال (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84--4489)

سوال - fariba - ۰۳-۰۸-۱۳۹۶

با سلام بر مهندسین عزیز یک سوال داشتم چگونه می توان با داشتن طول و عرض یک خیابان در جدول اطلاعاتی مساحت خیابان را محاسبه کرد

RE: سوال - fariba - ۰۳-۰۹-۱۳۹۶

(۰۳-۰۸-۱۳۹۶، ۰۱:۲۸ ق.ظ)fariba نوشته است: با سلام بر مهندسین عزیز یک سوال داشتم چگونه می توان با داشتن طول و عرض یک خیابان در جدول اطلاعاتی gisمساحت خیابان را محاسبه کرد

دوستان لطفا راهنماییم کنید

RE: سوال - ESLAMIMAHMOD - ۰۳-۱۰-۱۳۹۶

سلام من دو شیپ فایل یک حوزه را دارم(مرز و سنگ شناسی )ولی با دستورهای مرج و ... نمی توانم آنها را ادغام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

RE: سوال - fare - ۰۳-۱۲-۱۳۹۶

(۰۳-۰۹-۱۳۹۶، ۰۲:۳۳ ب.ظ)fariba نوشته است:
(۰۳-۰۸-۱۳۹۶، ۰۱:۲۸ ق.ظ)fariba نوشته است: با سلام بر مهندسین عزیز یک سوال داشتم چگونه می توان با داشتن طول و عرض یک خیابان در جدول اطلاعاتی gisمساحت خیابان را محاسبه کرد

سلام
در یک ستون جدا و از گزینه field calculator دستور ضرب دو ستون دیگه رو وارد کنید

(۰۳-۱۰-۱۳۹۶، ۰۴:۴۸ ب.ظ)ESLAMIMAHMOD نوشته است: سلام من دو شیپ فایل یک حوزه را دارم(مرز و سنگ شناسی )ولی با دستورهای مرج و ... نمی توانم آنها را ادغام کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

سلام
آیا لایه ها هم مرز هستن و یا همپوشانی دارن؟

RE: سوال - fariba - ۰۳-۱۳-۱۳۹۶

(۰۳-۱۲-۱۳۹۶، ۰۱:۱۶ ق.ظ)fare نوشته است:
(۰۳-۰۹-۱۳۹۶، ۰۲:۳۳ ب.ظ)fariba نوشته است: [quote='fariba' pid='13139' dateline='1496001487']
با سلام بر مهندسین عزیز یک سوال داشتم چگونه می توان با داشتن طول و عرض یک خیابان در جدول اطلاعاتی gisمساحت خیابان را محاسبه کرد

سلام

سلام آقای مهندس شرمنده اگر امکانش هست نحوه کار با گزینه field calculatorرا برایم توضیح ده و چگونه مساحت را در این گزینه محاسیه کرد.ممنوع

RE: سوال - fariba - ۰۳-۱۹-۱۳۹۶

(۰۳-۱۳-۱۳۹۶، ۰۸:۵۳ ق.ظ)fariba نوشته است:
(۰۳-۰۹-۱۳۹۶، ۰۲:۳۳ ب.ظ)fariba نوشته است: [quote='fariba' pid='13139' dateline='1496001487']
با سلام بر مهندسین عزیز یک سوال داشتم چگونه می توان با داشتن طول و عرض یک خیابان در جدول اطلاعاتی gisمساحت خیابان را محاسبه کرد

سلام

سلام آقای مهندس شرمنده اگر امکانش هست نحوه کار با گزینه field calculatorرا برایم توضیح ده و چگونه مساحت را در این گزینه محاسیه کرد.ممنوع

سلام ممنوع از راهنمای ،ولی من میخواستم اطلاع پیدا کنم چگونه با داشتن ستون طول و عرض معابر یک شهر چگونه می توان مساحت این دو ستون را محاسبه کرد(در یکدیگر ضرب کرد) ستون area را نیز ایجاد کرده ام.

RE: سوال - fariba - ۰۳-۲۴-۱۳۹۶

(۰۳-۱۹-۱۳۹۶، ۱۲:۵۴ ب.ظ)fariba نوشته است:
(۰۳-۱۳-۱۳۹۶، ۰۸:۵۳ ق.ظ)fariba نوشته است:

سلام

سلام ممنوع از راهنمای ،ولی من میخواستم اطلاع پیدا کنم چگونه با داشتن ستون طول و عرض معابر یک شهر چگونه می توان مساحت این دو ستون را محاسبه کرد(در یکدیگر ضرب کرد) ستون area را نیز ایجاد کرده ام.
سلام از دوستان یک نفر راهنمایی کند.