انجمن جی آی اس (GIS)
دیجیتایز کردن؟! - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: تخصصی (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C)
+--- انجمن: موضوعات عمومی GIS (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-GIS)
+--- موضوع: دیجیتایز کردن؟! (/Thread-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%9F)

دیجیتایز کردن؟! - me8rdad - ۰۲-۱۹-۱۳۹۲

سلام
واسه دیجیتایز کردن 2 تا کاربری تو در تو چیکار باید کرد؟!Huh
یه کاربری صنعتی که تمام اطرافش فضای سبزه!!

RE: دیجیتایز کردن؟! - فردین آژغ - ۰۲-۲۰-۱۳۹۲

(۰۲-۱۹-۱۳۹۲، ۰۷:۳۳ ب.ظ)me8rdad نوشته است: سلام
واسه دیجیتایز کردن 2 تا کاربری تو در تو چیکار باید کرد؟!Huh
یه کاربری صنعتی که تمام اطرافش فضای سبزه!!
meh8rdad جان میشه یه خورده بیشتر توضیح بدی و اگه بتونی یه نمونه ای چیزی بذازی ؟

RE: دیجیتایز کردن؟! - me8rdad - ۰۲-۲۰-۱۳۹۲

میخوام لایه پلیگونی فضای سبز رو ایجاد کنم اما وسط لایه فضای سبز، کاربری صنعتی وجود داره که نباید انتخاب بشه. اما چون قلق کارو نمیدونم وقتی پلیگون فضای سبز رو ایجاد میکنم خواه ناخواه کاربری صنعتی وسطش رو هم انتخاب میکنه..
قسمت جنوب غربی پیوست که "های لایت" شده..
البته چون با فرمت عکس ذخیره کردم کیفیتش پایینه

(۰۲-۲۰-۱۳۹۲، ۰۳:۰۴ ب.ظ)me8rdad نوشته است: میخوام لایه پلیگونی فضای سبز رو ایجاد کنم اما وسط لایه فضای سبز، کاربری صنعتی وجود داره که نباید انتخاب بشه. اما چون قلق کارو نمیدونم وقتی پلیگون فضای سبز رو ایجاد میکنم خواه ناخواه کاربری صنعتی وسطش رو هم انتخاب میکنه..
قسمت جنوب غربی پیوست که "های لایت" شده..
البته چون با فرمت عکس ذخیره کردم کیفیتش پایینه
طبق این توضیحی که دادین دوتا عارضه هستند که یکیش وسط اون یکیه.
شما وقتی لایه بزرگتر رو انتخاب میکنید فکر میکنید که لایه داخلش انتخاب شده یعنی فقط اینجوری نمایش داده میشه چون این هنگام select کردن هم مرز بیرونی عارضه لایه بزرگتر select میشه و هم مرز داخلیش با پلیگون کوچیکتری که داخلشه.شما برای اطمینان زمانی که لایه بزگتر را select میکنید تعداد پلیگون های select شده را از داخل open attribute نگاه کنید و ببینید چند عارضه select شده اند.
خواهید دید که بیشتر از یک عارضه(feature)در حالت انتخا(select) قرار نگرفته.

RE: دیجیتایز کردن؟! - me8rdad - ۰۲-۲۰-۱۳۹۲

راستش از این توضیحات چیزی نفهمیدم.. در واقع اصلا تعداد select شده ها واسم مهم نیست..
من چطور باید فقط اون لایه بیرونی رو داشته باشم که وسطش خالی باشه؟!

چطور میتونم مثل فایل پیوست از عکس شماره یک پلیگون شماره 2 رو خارج کنم که وسطش خالی باشه!!
البته ببخشید از سوالای زیادی که می پرسم!!

(۰۲-۲۰-۱۳۹۲، ۱۰:۴۹ ب.ظ)me8rdad نوشته است: راستش از این توضیحات چیزی نفهمیدم.. در واقع اصلا تعداد select شده ها واسم مهم نیست..
من چطور باید فقط اون لایه بیرونی رو داشته باشم که وسطش خالی باشه؟!

چطور میتونم مثل فایل پیوست از عکس شماره یک پلیگون شماره 2 رو خارج کنم که وسطش خالی باشه!!
البته ببخشید از سوالای زیادی که می پرسم!!
در این مثال با استفاده از ابزار selection چند ضلعی سبز را select کرده و رو لایه تون در Toc راست کلیک کرده data>>>> export data را زده و از آن یک خروجی بگیرید.
[attachment=71]