انجمن جی آی اس (GIS)
نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: علاوه بر این ها (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%88%D9%87-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: درخواست ها (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ (/Thread-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-dgn-%D8%A8%D9%87-shp%D8%9F)

صفحه‌ها: 1 2

نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ - ganjoor - ۰۵-۲۳-۱۳۹۲

سلام بر دوستان قرار هست به من فایلهایی را بدهند با فرمت dgn متاسفانه کار با microsation را بلد نیستم تا به shp تبدیل کنم .لطفا کمکم کنید و ممنون می شوم اگر تصویری باشد.

RE: نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ - عباسعلی داداشی - ۰۵-۲۳-۱۳۹۲

(۰۵-۲۳-۱۳۹۲، ۰۵:۴۴ ب.ظ)ganjoor نوشته است: سلام بر دوستان قرار هست به من فایلهایی را بدهند با فرمت dgn متاسفانه کار با microsation را بلد نیستم تا به shp تبدیل کنم .لطفا کمکم کنید و ممنون می شوم اگر تصویری باشد.

سلام ganjoor جان چون ساختار dgn مبنی بر استاندارد فایلهای cad طراحی شده به راحتی می تونید تبدیلشون کنید الان من یه فیلم کوتاه براتون گذاشتم مال یکی از مناطق تهرانه:

RE: نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ - ganjoor - ۰۵-۲۳-۱۳۹۲

ممنون از شما آقای داداشی بابت این که وقت می گذارید و به ما جواب تصویری می دهیدو
طبق این ویدئو من نیازی به نصب microstation ندارم دیگه درسته؟

RE: نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ - عباسعلی داداشی - ۰۵-۲۳-۱۳۹۲

خواهش می کنم ،بله ؛البته کدکی که arcgis9.3داره پشتبانی می کنه مربوطه به ورژنه 8 هستش که مثلا از 8به قبل را می خونه و اگه از اون به بالا باشه با ورژن بالاتر arcgis حل می شه

RE: نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ - hosseinzadeh.s - ۰۵-۲۶-۱۳۹۲

بهترين كار لود كردن نقشه هاي دي جي ان در خود ارك هستش مرحله بعد لايه مورد نياز را انتخاب سپس با راست كليك كردن روي نقشه لايه هاي منتخب را به شيپ تبديل كن

RE: نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ - ehsimi - ۱۱-۱۲-۱۳۹۳

سلام و درود ،

من تعدادی نقشه با فرمت dgn دارم و میخوام اینا رو تبدیل به dwg کنم با استفاده از نرم افزار میکرو استیشن و اوتو کد این کار رو انجام میدم متاسفانه فونت های فارسی نقشه هام بهم میخوره و قابل نمایش نیست ، از یکی از دوستان فونت های فارسی کد رو هم گرفتم ولی مشکل برطرف نشد ، لازم به توضیح می باشه که فایل هایی که قبلا تبدیل شده به کد الان مشکل فونت نداره ، میتونید کمکم کنید ؟

RE: نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ - نسرین گنجی - ۱۱-۱۴-۱۳۹۳

(۱۱-۱۲-۱۳۹۳، ۰۱:۵۵ ب.ظ)ehsimi نوشته است: سلام و درود ،

من تعدادی نقشه با فرمت dgn دارم و میخوام اینا رو تبدیل به dwg کنم با استفاده از نرم افزار میکرو استیشن و اوتو کد این کار رو انجام میدم متاسفانه فونت های فارسی نقشه هام بهم میخوره و قابل نمایش نیست ، از یکی از دوستان فونت های فارسی کد رو هم گرفتم ولی مشکل برطرف نشد ، لازم به توضیح می باشه که فایل هایی که قبلا تبدیل شده به کد الان مشکل فونت نداره ، میتونید کمکم کنید ؟

نحوه کانورت dng به dwg در فایل پیوست شده

RE: نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ - ehsimi - ۱۱-۱۵-۱۳۹۳

سلام و درود بر خانم گنجی

ممنونم بات ارسال فایل ،

من در تبدیل فرمت dgn به dwg مشکلی ندارم مشکل من فونت ها می باشه که نه در برنامه میکرواستیشن نه در برنامه کد قابل مشاهده نیست

RE: نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ - نسرین گنجی - ۱۱-۱۵-۱۳۹۳

شما در کد تمام لایه هاتون رو خاموش کنید و فقط لایه فونت روشن باشه و در یک لایه جدید بر حسب سیستم مختصات past کنید و با استفاده از رستنگر یک خط دور لایه بکشید و لایه را سلکت کنید و اکسپورت بگیرید با فرمت wmf و بعد فراخوانی کنید در expres=text=explode text را بزنید و فونتها را جدا جدا تبدیل لاین کنید.

RE: نحوه تبدیل فایل های dgn به shp؟ - ehsansoil - ۱۱-۱۶-۱۳۹۳

فایل dgn یک نوع فایل کدی هستش به راحتی تو جی ای اس باز میشه..بعد از اینکه باز کردی هر کدم از این ها شامل نقطه، خط، پلیگون و.. هستند، شما مثلا اگر یک لایه توپوگرافی میخواید، لایه خطی اون شامل توپوگرافی و خطوط ابره هستش، روی لایه لاین کلیک راست کن و اکسپورت بگیر، این میشه یک لایه شیپ فایل خطی، به همین صورت سایر لایه هارو هم میتونی اکسپورت بگیری، و بعد ساختن شیپ فایل قابلیت ادیت دارن مثلا لایه خطی که شامل ابره و توپو بوده شما اگه فقط توپو میخواید، ادیتور رو روشن کنید و ابره رو حذف کنید..به همین راحتی