انجمن جی آی اس (GIS)
کمک بسیار فوری - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: تخصصی (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C)
+--- انجمن: موضوعات عمومی GIS (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-GIS)
+--- موضوع: کمک بسیار فوری (/Thread-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C)

کمک بسیار فوری - kafinet2 - ۰۵-۲۷-۱۳۹۲

سلام ب همگی
امیدوارم کارتون مثل من گره نخورده باشه
من ویندوز8نصب کردم ولی هر کاری میکنم arcgis9.3نصب نميشه
به هر ترفندی دست میزنم نمیشه
لطفا راهنماییم کنید
سپاس

RE: کمک بسیار فوری - satarkarimi - ۰۵-۲۷-۱۳۹۲

یه چرا از ورژن های 10 و بالاتر استفاده نمی کنی؟

RE: کمک بسیار فوری - عباسعلی داداشی - ۰۵-۲۷-۱۳۹۲

dot net framework3.5را نصب کنید به احتمال 99.99%مشکل حل می شه

RE: کمک بسیار فوری - فردین آژغ - ۰۵-۲۷-۱۳۹۲

GIS9.3 از این سی دی های مال شرکت دریا سافته؟
سه اینستاله؟

RE: کمک بسیار فوری - kafinet2 - ۰۵-۲۸-۱۳۹۲

کارم با 9.3 میباشد دوتا فایل جی ای اس دارم سی دی نیستن .net framework3.5را هم نصب کردم ولی نشد.وقتی کرک 2 را میخواهم نصب کنم پیام ریبوت میده

RE: کمک بسیار فوری - samira roshanaie - ۰۵-۲۸-۱۳۹۲

سلام.
تو ویندوز های 64 بیتی (فکر می کنم 8 هم همینطور باشه) فولدری به نام
[program files x86] هست که فولدر مربوط به نصب نرم افزار ها در داخلش قرار می گیره، در ویندوز های معمول این فولدر program file است.
شما می تونید موقع نصب کرک ها، در مسیر نصب پیش فرض نرم افزار تغییری ایجاد کنید و اون تغییر اینه که به جای program file ،
program file x86 رو جایگزین کنید.
البته این روش رو یکی از دوستان به من یاد داد، ولی خودم هنوز امتحانش نکردم. امیدوارم جواب بده.

RE: کمک بسیار فوری - عباسعلی داداشی - ۰۵-۳۰-۱۳۹۲

بی دردسر ترین راهش اینه که از نسخه 64بیتی ش استفاده کنید یه نکته هم باید خاطر نشان کنم نمی خوام بگم کرک های شرکت (د.س) مفت هم نمی ارزه، ولی بهترین شرکت ارائه دهنده نرم افزار تو ایران پرنیان هست من arcgis9.3 روی ویندوز 64بیتی در نسخه های مختلف از homeگرفته تا Professionalو ultimateنصب کردم و حتی اخیرا هم چند تایی روی 8نصب کردم و هیچ یک از مشکلاتی که شما ذکر کردید برخورد نکردم و اون مطلبی که در پست قبل ذکر کردن بستگی coreبرنامه داره مثلا شما Adobe Premiere نسخه x86 را تحت هیچ شرایط نمی تونید تو 64بیت نصب کنید. یه راه خیلی خوب من به تون یاد می دم، برای نصب برنامه ها و کرک هاشون همیشه سعی کنید موقع نصب برنامه ها از یه برنامه tracerاستفاده کنید ببینید که فایل ها کجا و چگونه دارن نصب می شن و بعد که مثلا به فلان مرحله رسید و یه errorی داشتید مشکل تون را از همون جا بر طرف کنید نه از اول!

RE: کمک بسیار فوری - sara0111 - ۰۶-۰۱-۱۳۹۲

(۰۵-۲۷-۱۳۹۲، ۰۶:۱۷ ب.ظ)عباسعلی داداشی نوشته است: dot net framework3.5را نصب کنید به احتمال 99.99%مشکل حل می شه

سلام.ببخشید این برنامه dot net framework3.5،رو ویندوز8 جواب میده؟
آخه arcgis10.0شرکت پرنیان رو ویندوز8 من نصب نشد.از یه دوستی پرسیدم گفتن رو ویندوز 7 نصب کن.
میخواستم ببینم کدوم راه بهتره؟این برنامه رو در ویندوز 8 نصب کنم یا کلا gisرو در ویندوز7؟اونوقت gis10.0 رو ویندوز7 نصب میشه؟

RE: کمک بسیار فوری - فردین آژغ - ۰۶-۰۱-۱۳۹۲

سلام.ببخشید این برنامه dot net framework3.5،رو ویندوز8 جواب میده؟
آخه arcgis10.0شرکت پرنیان رو ویندوز8 من نصب نشد.از یه دوستی پرسیدم گفتن رو ویندوز 7 نصب کن.
میخواستم ببینم کدوم راه بهتره؟این برنامه رو در ویندوز 8 نصب کنم یا کلا gisرو در ویندوز7؟اونوقت gis10.0 رو ویندوز7 نصب میشه؟
[/quote]
بله GIS هم روی ویندوز 8 نصب میشه و هو روی ویندوز 7
چه GIS10 چه 9.3
البته برای نصب GIS 10 روی ویندوز 8 نیازمند نصب dot net framework هستید.

RE: کمک بسیار فوری - فرزاد - ۰۷-۰۳-۱۳۹۲

(۰۶-۰۱-۱۳۹۲، ۱۰:۴۳ ق.ظ)فردین آژغ نوشته است: سلام.ببخشید این برنامه dot net framework3.5،رو ویندوز8 جواب میده؟
بله GIS هم روی ویندوز 8 نصب میشه و هو روی ویندوز 7
چه GIS10 چه 9.3
البته برای نصب GIS 10 روی ویندوز 8 نیازمند نصب dot net framework هستید.
[/quote]

در ویندوز 8 نیازی به نصب 3.5 dot net framework نیستش اگه اینترنت در دسترس داشته باشید می تونید با رفتن به مسیر زیر
control panel- progarm and features - trun windows features on or of
میتوانید تیک فایل های 3.5 رو بزنید تا دانلود شود سپس سیستم را ریستارت کنید و اقدام به نصب arc gis کنید