انجمن جی آی اس (GIS)
(سوال) چگونه میتوان تقاط جی پی اسی را در گوگل ارث پیدا کرد؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: علاوه بر این ها (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%88%D9%87-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: درخواست ها (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: (سوال) چگونه میتوان تقاط جی پی اسی را در گوگل ارث پیدا کرد؟ (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B7-%D8%AC%DB%8C-%D9%BE%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D8%A7%D8%B1%D8%AB-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%9F)

(سوال) چگونه میتوان تقاط جی پی اسی را در گوگل ارث پیدا کرد؟ - نسرین گنجی - ۰۶-۱۲-۱۳۹۲

یه نقطه ای دارم که با استفاده از GPS برداشت شده،با استفاده از گوگل ارث چطوری اون منطقه رو میتونم پیدا کنم؟

RE: (سوال) چگونه میتوان تقاط جی پی اسی را در گوگل ارث پیدا کرد؟ - ali alavi - ۰۶-۱۲-۱۳۹۲

با درود
بهترین کار اینه که شما نقاط رو توی نرم افزار ARCGIS اضافه کنی و بعد نقاط رو به فرمت KML تبدیل کنی اونوقت می تونی راحت توی GOOGLE ببینی
نقاط رو به چند روش می تونی وارد Arc map کنی.
1. Add x,y
2. با یه دونه فایل NOTEPAD
3. ابزار GPS
ولی در نهایت به SHP باید تبدیل شه.و SHP به KML
layer to KML هم نقاط رو وارد GOOGLE می کنه. البته مستقیم هم میشه وارد کرد. که من این روش رو به شما پیشنهاد می کنم.

البته اگه یه دونه نقطه دارید می تونید از خود نرم افزار Google Earth استفاده کنید

ADD/ Place mark/ point x,y

RE: (سوال) چگونه میتوان تقاط جی پی اسی را در گوگل ارث پیدا کرد؟ - نسرین گنجی - ۰۶-۱۲-۱۳۹۲

(۰۶-۱۲-۱۳۹۲، ۱۲:۲۳ ق.ظ)ali alavi نوشته است: با درود
بهترین کار اینه که شما نقاط رو توی نرم افزار ARCGIS اضافه کنی و بعد نقاط رو به فرمت KML تبدیل کنی اونوقت می تونی راحت توی GOOGLE ببینی
نقاط رو به چند روش می تونی وارد Arc map کنی.
1. Add x,y
2. با یه دونه فایل NOTEPAD
3. ابزار GPS
ولی در نهایت به SHP باید تبدیل شه.و SHP به KML
layer to KML هم نقاط رو وارد GOOGLE می کنه. البته مستقیم هم میشه وارد کرد. که من این روش رو به شما پیشنهاد می کنم.

البته اگه یه دونه نقطه دارید می تونید از خود نرم افزار Google Earth استفاده کنید

ADD/ Place mark/ point x,y

ممنون از پاسختون

RE: (سوال) چگونه میتوان تقاط جی پی اسی را در گوگل ارث پیدا کرد؟ - omidvar.ja - ۰۶-۱۲-۱۳۹۲

سلام
ابتدا داده ها رو از جی پی اس به نرم افزار map source انتقال بدهید
بعد ازاین نرم افزار نقاط رو به google earth فراخوانی کنید

RE: (سوال) چگونه میتوان تقاط جی پی اسی را در گوگل ارث پیدا کرد؟ - کریمی - ۰۶-۱۳-۱۳۹۲

(۰۶-۱۲-۱۳۹۲، ۱۲:۰۴ ق.ظ)nasringanji نوشته است: یه نقطه ای دارم که با استفاده از GPS برداشت شده،با استفاده از گوگل ارث چطوری اون منطقه رو میتونم پیدا کنم؟

سلام. لطفا فایل پی دی اف زیر را دانلود نمایید. به صورت تصویری توضیح داده شده. موفق باشید.
آموزش نمایش تراک گذاری جی پی اس در گوگل ارٍث

RE: (سوال) چگونه میتوان تقاط جی پی اسی را در گوگل ارث پیدا کرد؟ - عارف - ۰۲-۲۰-۱۳۹۳

(۰۶-۱۲-۱۳۹۲، ۱۲:۰۴ ق.ظ)نسرین گنجی نوشته است: یه نقطه ای دارم که با استفاده از GPS برداشت شده،با استفاده از گوگل ارث چطوری اون منطقه رو میتونم پیدا کنم؟

RE: (سوال) چگونه میتوان تقاط جی پی اسی را در گوگل ارث پیدا کرد؟ - dashtabadi - ۰۲-۲۱-۱۳۹۳

میتونین نقطه رو مستقیم از GPS در گوگل ارث مشاهده کنین:
GPS رو با کابل به PC وصل میکنین
و در گوگل ارث از منو Tools گزینه GPSرو میزنین و نوع GPS مشخص میکنین (GarminوMagellan وWintec WBT-201وImport file)و در Import برای نمایش فقط نقطه Waypoints تیک میزنین و در اخر import رو میزنین
و در سمت راست گوگل ارث در My place راست کلیک کنید و نقطه رو به فرمت kml یا kmz دخیره کنید برای ورود به arcgisIdea