۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۰۳:۰۲ ب.ظ
سلام دوستان
کسی میدونه چطور میتونم ی سری نقاط با مختصات x و y خاص رو روی ی نقشه در gis ثبت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی
کسی میدونه چطور میتونم ی سری نقاط با مختصات x و y خاص رو روی ی نقشه در gis ثبت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی
جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402
وارد کردن مختصات یک نقطه در gis
|
۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۰۳:۰۲ ب.ظ
سلام دوستان
کسی میدونه چطور میتونم ی سری نقاط با مختصات x و y خاص رو روی ی نقشه در gis ثبت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟ مرسی
۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۰۴:۰۹ ب.ظ
سلام
در قالب یک فایل اکسل مختصاتهای خودت رو وارد کن و عنوان طول رو x و عنوان عرض جغرافیایی رو y قرار بده... البته باید فرمت مختصات بصورت درجه و کسری از 60 باشه مثلا اگه مختصات 49 درجه و 30 دقیقه هستش باید 30 رو تقسیم بر 60 کنی و بعنوان اعشار بعد از 49 بنویسی که میشه 49.5 اونوقت از طریق Add Data شیت اول فایل اکسل خودت رو اضافه میکنی و با راست کلیک روی همون شیت و زدن Display XY Data فیلدهای x و y رو بعنوان طول و عرض انتخاب میکنی و از طریق Edit سیستم تصویر رو واسش انتخاب میکنی... ولی فک کنم فقط روی سیستم جغرافیایی جواب بده.. حالا این نقاط روی نقشه پیاده شده که برای انجام تحلیل باید بصورت Shape File ازش اکسپورت بگیری.. اگه بعد توضیح دادم بچه های دیگه واست اصلاح میکنن.. فعلا همینو تست کن..
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***
۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۱۱:۱۳ ب.ظ
سلام.
یه کار دیگه ام می تونید انجام بدید. از طریق آرک کاتالوگ یه شیپ فایل نقطه ای بسازید. بعد از استارت ادیتینگ، می تونید رو صفحه راست کلیک کرده و مختصات نقطه مورد نظرتون رو وارد کنید. بعد از تمام شدن کار هم استاپ ادیتینگ کنید. فکر می کنم این روش ساده تر باشه!
۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۱۱:۳۹ ب.ظ
بله درسته اگه تعداد نقطه هاتون کم باشه میشه این کار رو کرد اما اگه تعداد نقطه ها بالا باشه روش آقای mehrdad بهتر و سریعتره....
۰۴-۱۶-۱۳۹۲، ۱۲:۴۴ ق.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴-۱۶-۱۳۹۲، ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط always alone.)
(۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۰۴:۰۹ ب.ظ)me8rdad نوشته است: سلام واقعا خیلی مرسیییییییییییییییییییییییییییی ایشالا ک جواب میده.... (۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۱۱:۱۳ ب.ظ)roshan241 نوشته است: سلام. خیلی خیلی مرسییییییییی.... کمک بزرگی بود..... (۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۱۱:۳۹ ب.ظ)فردین آژغ نوشته است: بله درسته اگه تعداد نقطه هاتون کم باشه میشه این کار رو کرد اما اگه تعداد نقطه ها بالا باشه روش آقای mehrdad بهتر و سریعتره.... ممنون ک وقت گذاشتین......
۰۵-۰۸-۱۳۹۲، ۰۶:۴۵ ب.ظ
۱۰-۲۶-۱۳۹۳، ۰۴:۳۰ ب.ظ
سلام
با کلیک روی go to xy اون قسمت که باید مختصات رو وارد کنیم نمیاد. دلیلش چیه؟؟؟
۰۴-۰۴-۱۳۹۴، ۰۳:۱۷ ق.ظ
با سلام
من نقطه هایی که دارم رو به دو تا روش اخری وارد کردم ولی هیچ کدوم روی نقشه ی مورد نظرم نیفتادن و یه جای دیگه بودن با اینکه سیستم مختصات هر دو شون یکی هستش. من نقاط رو به صورت درجه دقیقه و درجه هم وارد کردم ولی باز درست نشد. چیکار باید بکنم؟ ممنون میشم کمکم کنید
۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۰۱:۴۲ ق.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۰۱:۴۴ ق.ظ، توسط بابک خرم دین.)
به نظر من اگه دیتاها رو بصورت utm وارد کنی خیلی بهتره.
ولی یادت باشه x همیشه یه دونه از y بیشتره. X 6تاست و y 7تا. اگه خواستی میتونی با گوگل ارث x.y رو با utm راحت بدست بیاری. من واسه پروژم همین کارو کردم. نرم افزار به صحیح وارد کردن نقاط خیلی حساسه. کوچکترین خطا نقاط رو جابجا میکنه. یا به جای دور و پرتی میبره.
۰۴-۰۶-۱۳۹۴، ۰۱:۳۲ ق.ظ
(۰۴-۰۴-۱۳۹۴، ۰۳:۱۷ ق.ظ)eilnaz نوشته است: با سلام یه جای کارت ایراد داره. داده هات رو اگه میتونی برام ایمیل کن تا برات انجام بدم. babirafiee@yahoo.com |
|